KIZILCAALİ KÖRÜSÜ YAPILIYOR

16 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
332 defa okundu.
KIZILCAALİ KÖRÜSÜ YAPILIYOR

IMG_3544 (1)Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya: “Kızılcaali Mevkinde Karayollarını Kış Şartlarında Tuzlamak Üzere Kullanılan Bir Kaya Tuzu İşletmesi Var.”

Kırşehir – Yozgat sınırındaki Delice Çayı üzerinden bulunan Kızılcaali Taş Köprüsü’nün yeninden yapılması için milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın girişimler sonuç verdi. Taş Köprü’nün yapılması için çalışmalar başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Arslan ve Çetinkaya, “Kızılcaali Köprüsü, Yozgat ile sınırmızı teşkil eden Çiçekdağı’nın köyleri için hayati önem arz etmektedir. Farklı vilayetlerin parçaları olsalar dahi  bu bölgede bulunan Tepecik, Safalı, Kızılcaali, Boğazkale, Boğazevci, Büyükteflek gibi köylerimiz Sekili ile birçok yönden ticari ve sosyal ilişki içerisinde.

Özellikle, Sekili’de Toprak Mahsulleri Ofisi olması dolayısıyla köylülerimiz arpasını, buğdayını, pancarını bu bölgeye götürüyor. Ayrıca bilindiği üzere, Kızılcaali mevkinde karayollarını kış şartlarında tuzlamak üzere kullanılan bir kaya tuzu işletmesi var. Bunun ikincisi de yakın bir zamanda Tepecik yakınlarına açılacak. Bu iki önemli durum köprü üzerinde ciddi bir trafik olışmasına neden olmaktadır. Köprünün mevcut hali ise günümüz şartlarının ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalmakta. Bu yüzden DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde köprünün yapılması kararlaştırıldı. Bu sayede, özellikle Yozgat sınırımızdaki köylerimizin bu bölge ile olan ticari ve sosyal ilişkilerine kolaylık getirmiş olacağız.” şeklinde konuştular.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN