Kızılay Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

9 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1903 defa okundu.
Kızılay Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Kızılay, Kan bağışı yapmaya gelmeyenler için halkın arasına iniyor.

Kızılay Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Kızılay Umut ışığı olmaya devam ediyor. İlimizde sürekli olarak çeşitli yerlere Kurdukları kan bağış tırları ile halkın duyarlılığını artırmayı hedef ediniyor. Bağışlanan kanlarla birlikte Binlerce insana umut oluyor. İnsanlara umut ışığı saçan Kızılay gönüllü ve sürekli bağışlayabilecek kişilerle beraberin de mağduriyette kalmış, insanlara yardım elini uzatıyor. İlimizde bulunan Kızılay kan bağışı merkezleri ülkemize büyük katkılar sağlıyor.

KIZILAY HALKIN ARASINA İNİYOR

Çoğu zaman kendi istekleriyle beraberinde şubeye kan bağışı yapmaya gelmeyen vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini söyleyen Kızılay kan bağışı merkezi sorumlusu Doktor Zikri Gürel, “Vatandaş özellikle çıkıp kan bağışı yapmaya gelmiyor, bu durumdan dolayı biz halkın arasına iniyoruz, bu şekilde kan bağışı miktarında büyük bir artış oluyor. Günlük en yüksek kan bağışımız 75 tüp, en az 50 tüp şeklinde bağışlarımız devam ediyor”

23 TEMMUZA KADAR BAĞIŞÇILAR İLE BİR ARAYA GELECEKLER

4 Temmuz’dan, 23 Temmuza kadar Cacabey Meydanına kurdukları kan bağış aracında faaliyetlerine devam edecek olan Kızılay, hedefledikleri bağışı tamamlamaya çalışarak, vatandaşları meydana kurdukları kan bağış aracına bekliyor.

HEM BAĞIŞÇILARA HEM DE KANA İHTİYACI OLANLARA FAYDA SAĞLIYOR

Amaçlarının günde 50-60 tüp kan toplamak olduğunu dile getiren Gürel, “ülkemizin her yerinde kan ihtiyacı var ve genel olarak buradan toplanan kanlarla beraber bu ihtiyacımız karşılanıyor. Hayatımızda bu denli önemli yere sahip olan kan ihtiyacı duyarlı insanlarımızın sayesinde karşılanıyor.  Kan bağışının hem mağdur durumda kalmış insanlara faydası olduğu kadar kan bağışlayan kişiye de birçok yararı var”

“KAN BAĞIŞI VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ONURLU VE DUYARLI BİR HAREKETTİR”

Kan bağışının faydalarından da söz eden Gürel kan hücrelerinin yenilendiğini, insanların psikolojik açıdan huzurlu hissettiklerini ve rahatladıklarını söyledi. Gürel, “Kanda ki yüksek yağ oranı düşüyor ve vücudun daha dinç kalmasını sağlıyor.  Aynı zamanda daha birçok faydası var.  Kan bağışı vatandaşlarımız için onurlu ve duyarlı bir harekettir”

HAYAT SAÇMAYA DEVAM EDİYOR

“Kan bağışında bulunmaya gelen insanlar öncelikle belli başlı bir kontrollerden geçiyor ve buna göre kan bağışı almaya karar veriyoruz. Aynı zaman da anemi hastaları kan bağışı yapamaz. Kan grubunu bilmeyen insanlarda belirli bir tetkiklerden geçtikten sonra bağışta bulundukları zaman kan gruplarını belirliyoruz ve o şekilde hayat saçmaya devam ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On