KİTAP FUARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
301 defa okundu.
KİTAP FUARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KİTAP FUARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Kitap Fuarı ile ilgili bilgilendirme toplantısı Belediye organizesi ile Halk Bankası sponsorluğunda yapıldı.
Kırşehir Belediyesinin organizesi ve Halkbank’ın sponsorluğunda Kırşehir’de düzenlenecek Kitap Günleri çalışmaları hız kazandı.
Öğretmenevinde 23-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak 1. Kitap Günleri etkinliği çalışmaları hakkında anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullarda görev yapan müdürler, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Çelik ve Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Fatih Menekşe katıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci yaptığı konuşmada Ahilik haftası kutlamaları kapsamında yapılan çalışmaların ve kitap fuarının önemli olduğunu söyledi. Şahinci, “23-29 tarihleri arasında Ahilik Haftası yaşayacağız. Yıllardır Ahilik haftası kutlaması yapılıyor. Kutlamalar ciddi paralara mal oluyor. Basit ve küçük şeylerle kendi çerçevemizde ifade etmeye gayret ettik. Çalışmalarımızda en ince noktasına kadar özenmeye gayret ettik, seçici olmaya çalıştık. Birçok arkadaşlarımızla da istişare ettik. Dışarıdan profesyonel anlamda bu organizasyon nasıl yapıyorlar diye 2 yıldır ciddi bir şekilde araştırma neticesi bizi bugüne getirdi. Hedef kitle olarak öğretmen arkadaşlarımız, eğitim camiamız, okul müdür arkadaşlarımız başta olmak üzere öğrencilerimiz onların anne ve babaları istifade ettik. Fuarda her hangi bir kitap almaları da gerekmiyor ama o ruhu tatması gerekiyor. Kırşehir eğitim de marka bir il. Hiç kimse başarımızı hafife alamaz. Bunun büyüklüğünün ölçüsü sizsiniz ve sizin emeklerinizdir. Bundan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Fuar kapsamında Cacabey meydanında 1.300 metre kare alan içerisine devasa bir çadır kurulacak hemen onun yanında da 300-400 kişilik bir söyleşi çadırımız olacak. 30’a yakın da bir yazar kitlemiz olacak. Yazlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Türk Cumhuriyetlerinden de gelmek isteyen veya ulaşabildiğimiz yazarları da davet ediyoruz. Fuar ulusal anlamda olacak. Sıradan bir kitap sergisi gibi olmayacak. Bu organizasyonda fayda sağlaması gereken hedef kitle sizlersiniz. Otuz’a yakın yazarların içinde günü birlik gelip gidenler olacak. Büyük bir çoğunluğu bir yada iki gün burada kalacak. Söyleşi yapacak yazarları organize firmaları ile görüşüp okullara da götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN