KIŞLIK BOTLAR VE ÇİZMELER VİTRİNE ÇIKTI

24 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1373 defa okundu.
KIŞLIK BOTLAR VE ÇİZMELER VİTRİNE ÇIKTI

 

sezonun-en-moda-en-trend-bot-ve-ayakkabi-modelleri-icin-trendytopukcom-sayfasini-takip-edin-trendy” Bundan 5 Yıl Öncesine Kadar İnsanların Kışlık Ayakkabı Olarak Deri Çizme Ve Botları Tercih Ediliyordu”

Havaların giderek soğumaya başlaması ile birlikte kışlık ayakkabılar da raflardaki yerini almaya başladı. Fiyatların geçen yıla oranla bir miktar artışa geçtiği sektörde, satışlar yine de canlılığını koruyor.

Yılın bu dönemlerinde vatandaşların kış hazırlıklarını yaptıklarını, kışlık ayakkabı ihtiyacının da bunlardan birisidir. Bu konuyla ilgili 40 Arena Gazetesi olarak ayakkabı satıcılarıyla röportaj yaptık. Yaptığımız röportajda:” Her bütçeye göre ayakkabı bulmak mümkün. Öte yandan satın alma gücü düştükçe, insanların ayakkabı tercihlerinin de değişmekte. Bundan 5 yıl öncesine kadar insanların kışlık ayakkabı olarak deri çizme ve botları tercih ediliyordu, bu ürünlerin günümüzde artık yerini suni deri ve süet türü ayakkabılar aldı. Çizme veya deri bot almak isteyen vatandaşların, taksitle de olsa, deriden imal edilen ayakkabı kullanılmasını tavsiye ederim. Deri ayakkabı giyinmek, hem cep, hem de ayak sağlığını korur. Ayakkabı alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken hususlar şunlar; Satın alacağınız ayakkabıyı sağ ve sol olarak deneyiniz. Ayağınızın anatomik yapısına uymayan ve sıkan ayakkabıyı almayınız. Aldığınız ayakkabının uzun ömürlü olması ve bakımı için gereken bilgileri satış elemanınıza sorunuz. Almış olduğunuz ayakkabıların ne tür bir deriden üretilmiş olduğunu öğrenin ve gerekli bakım malzemelerini bulundurunuz. Astarlı veya astarsız ayakkabılarda ayak sağlığını bozabilecek kimyasal katkılar bulunmadığından çorapları boyama özelliği vardır. Ayakların çok terlediği dönemlerde ayakkabının aynı renk çorapta giyilmesi tavsiye edilir. Üstü el dikişli ayakkabılarda dikiş yerlerinden ayakkabının su alması doğaldır. Dolayısıyla özellikle kışın yağmurlu havalarda bu tip ayakkabıların giyilmemesi tavsiye edilir. Kösele ayakkabı suya temas ettiğinde tabanda çatlamalar olabilir. Kar suyu ve aşırı terleme deri üzerinde tuzlama yapabilir. Nemli bez ile silinip boyanması gerekir.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN