KISKANÇLIĞIN ESİRİ OLMAYIN!

4 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1641 defa okundu.

 

 

mustafa kılınç resim“Önce Güven / Sonra Özgüven”

“Mustafa Kılınç”

 

“ARZU DOLU DUYGULAR MANTIKLI DÜŞÜNCELERİNİZİ BASTIRIR.”

 

Kıskanç Mısınız?

 

Ümit ederim kıskanç değilsinizdir!

Kıskançlık duygusuyla dolu olmak terk edilmenin en hızlı ve kesin sonuç veren yollarından birisidir. Aşırı kıskanç olmak “ÖZGÜVENSİZLİĞİN” işaretlerinden biridir. Kendinizle ilgili bir ‘yetersizlik’ ve özdeğer eksikliği olduğunu gösterir.

 

Kıskançlık davranış kalıbına sahip olan kişiler; aslında “kız-erkek” arkadaşına onun sevgisine layık olduğunu düşünmediğini ve dışarıda sizden daha iyi olan çok ama çok fazla sayıdaki “erkek” ya da “kızdan” birini bulmasından korktuğunuzu gösterir.

 

Kıskançlık son derece sinir bozucu bir “karakter” özelliğidir.

KADINLAR; erkeklerdeki özgüveni çekici bulurlar. Eğer bir kadın sizde “özgüven” eksikliği olduğunu fark ederse size olan saygısını yitirecektir. Kadınlar saygı duymadıkları erkeği sevemez.

“Gerçek güvenin kaynağı

körü körüne inanmak değil, tanımaktır.”

“Mustafa Kılınç”

 

Şimdi sakın bana özgüven eksikliği duyduğunuzdan değil, gerçekten onu çok sevdiğiniz ve değer verdiğiniz için kıskançlık yaptığınızı söylemeyin. Ya da ona güvenemediğiniz için kıskanıyorum demeyin lütfen. Buna nasıl ki siz kendiniz bile inanmıyorsanız karşınızdaki kişide inanmayacaktır.

Kıskançlık sadece ve sadece “SİZİNLE” ilgilidir. Sizde mevcut olan; ‘özgüven’ ‘yetersizlik inancı’ aşağılık kompleksi, başkalarına odaklanma, onaylanma ihtiyacı vb. gibi duygularınızla ilgilidir. Ve bu sizin probleminizdir. Karşınızdaki kişiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Ona gerçekten güvenmiyorsanız neden zamanınızı boşa harcıyorsunuz ki?

Öyleyse ilişkinizi bitirin. Kendinize güvenebileceğiniz birisini bulun!

Ben çok kıskanç biriyim diyorsanız? Bilmenizi isterim ki; onu kendinizden uzaklaştıracaksınız.

Kıskanç olmak ve kıskanç davranmak; karşıdaki kişinin sizden uzaklaşmasını, özgüvenli olmak ve özgüvenli davranmak karşıdaki kişinin size yaklaşmasını sağlayacaktır.

ÖZGÜVENLİ DAVRANIN, ÖZGÜVENLİ OLUN.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN