Kışın ne kadar kalın giyinmeli ?

22 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
301 defa okundu.

Kış geldi kapıya dayandı havalar artık iyiden iyiye soğuk yüzünü göstermeye başladı eskisi gibi ince giysiler giyemiyoruz artık.

Giydiğimiz zaman üşümeye başlıyor tir tir titriyoruz bu seferde kat kat giyinmeye başlıyoruz acaba kalın giyinmek ne kadar doğru bunu 40 Arena Gazetesi olarak sizler için araştırdık buyurun yaptığımız araştırmanın sonucu.

Kış mevsiminde kalın giysilerden ziyade ince ve kat kat giysiler giyilmesi tavsiye edilmektedir.

Kalın giysiler hem hareket etmeyi zorlaştırmakta hem de sıcak bir ortama girildiği zaman terlemeye neden olarak soğuk ve grip hastalığının gelişmesine zemin hazırlamaktadır.
Kış mevsiminde iç çamaşırı üzerine kalınca bir tüylü kazak ve onun üzerine de kaban giymek çok yanlış bir giyim şeklidir.

Böyle yapmak yerine iç çamaşırından sonra pamuklu bir gömlek, onun üzerine yine pamuklu ve kalın olmayan bir kazak ve süveter, dışarı çıkarken de ceket ve yine çok kalın olmayan bir mont pardösü giyilebilir.
İnce ve üst üste giyinmek, sıcak ortamlarda terlemeyi önler.

Çünkü sıcak bir ortamda en üstte bulunan giysiyi çıkartabilir ve tekrar soğuk bir ortama geçeceğiniz zaman giyebilirsiniz.

Böylece kış aylarında terlemez, hasta olma riskiniz en aza iner.
Giyilen giysilerin mutlaka yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat edilmeli.

İç çamaşırının üzerine kalın bir kazak ve dışarı çıkarken onun üzerine kışlık bir mont ya da pardösü giyilmesini tavsiye etmiyoruz.

İç çamaşırından sonra pamuklu bir gömlek, onun üzerine yine pamuklu ve kalın olmayan bir kazak ve süveter, dışarı çıkarken de ceket ve yine çok kalın olmayan bir mont pardösü giyilebilir.
Havanın ve ortamın durumuna göre bir iki parçayı çıkarma şansımız olur.

Ancak kalın ve tek parçadan oluşan giyecek de bu mümkün değildir.

Ayrıca iç mekanda da kalın giysiler yine terlemeye sebep olur.

Bu şekilde dışarı çıkıldığında ise soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara yakalanmak kaçınılmaz olur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN