Kışın habercisi Sonbahar yapraklarını dökmeye başladı

17 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
893 defa okundu.

20141015_165619_resizedYaklaşan kışın habercisi olan sonbaharda ağaçlar yapraklarını dökmeye başladı. lk yaprağını dökmeye başlayan ağaç ise kavak oldu.Sonbaharın gelmesiyle birlikte, sonbaharın güzelliği doğaya da yansımaya başladı. Havaların serinlemesi ve yaprakların dökülmeye başlamasıyla birlikte ağaçların yaprakları sarı renge bürünmeye başladı.bu görüntü her na kadar içimize huzur verip doğayı güzelleştirsede insanı hasta etmeye yetiyor

Uzmanlar, yaz mevsiminin sıcak günlerinin ardından sonbaharın etkisiyle hava sıcaklıklarında meydana gelen düşüşün hastalıklara davetiye çıkarabileceği uyarısında bulundu. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte sonbahara hazırlanılması gerekiyor. sonbahardaki hava değişimlerinin oluşturduğu olumsuz etkilere karşı önlemimizi almalıyız.  Kaliteli uykunun vücut direnci üzerinde olumlu etkisi olduğunu da unutmayalım. Düzensiz ya da yetersiz uyku, ertesi gün kişinin kendini yorgun hissetmesine ve konsantrasyon eksikliğine yol açacaktır.bu nedenden dolayı hava şartlarına uygun giyinip,yediğimize ve içtiğimize dikkat etmeliyiz.

Havaların değişimi ile birlikte ani yağmurlara da şahit oluyoruz.kışın haberici olan sonbahar,görünümü ile ne kadar güzel bir görünüm verse de sağlımızı tetikleyen hava şartları sunuyor bizlere.bu yüzden vücut direncincimizin yüksek olmasını sağlamamız gerekiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN