KİŞİLERİN DEĞİŞİM İSTEĞİ

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
630 defa okundu.
KİŞİLERİN DEĞİŞİM İSTEĞİ

mustafa kılınç resim“Stres dediğiniz şey, korkunun diğer adıdır. Sorumluluktan kaçmanın bir yoludur, değişen yaşama karşı gösterilen korku tepkisidir.”

ABD Batı Avrupa gibi endüstrileşmiş toplumlarda veya aralarında Türkiye’nin de bulunduğu endüstrileşme yolundaki toplumlarda stres doğurucu en önemli etkenlerden bir tanesi sosyal hareketliliktir. Toplumda bundan 40-50 yıl öncesi ile kıyaslanmayacak bir hareketlilik vardır. En alt sosyo-ekonomik hayata başlayan birçok kimse 5-10 yıl içinde en üst ekonomik basamaklara kadar tırmanabilmekte; çocukluk ve ilk gençlik yıllarında kağnı ve at arabası kullananlarorta yaşlarında en lüks araçları kullanır duruma gelebilmektedir.
İnsanların hemen hepsinin çevresinde sayıları hiç de az olmayan bu tür kimselerin varlığı bireylerin nitelikleri ve meziyetleri konusunda hiçbir değerlendirme ve hesaplaşma yapmaksızın üst sosyo-ekonomik hayatın görünür özelliklerini özler ve hak gelir duruma gelmesine sebep olur.
Toplumda sosyo -ekonomik açıdan görülen hareketlilik, sosyo-kültürel alanda da kendini göstermektedir. Çocukluğunda yer sofrasına bağdaş kurmuş olan birçok kimse, lüks otellerdeki açık büfelerde şeref misafiri olmakta; ilkokulda karnelerinde Türkçe notları kırık olanlar devletin en üstkademelerinde veya resmi ve özel kitle iletişim araçlarında sorumlu noktalara gelebilmektedirler. Bunlardan başka kız arkadaşlarıyla gezdikleri için büyükleri tarafından cezalandırılmış babalar, kızlarına erkek arkadaşlarıyla gece gezmeye gitmelerine izin vermek zorunda kalmakta; anneleri başörtülü birçok erkek, eşini çalışma hayatı içinde tanıyıp seçmeninikilemini yaşamaktadır. Yukarda sayılanlara ek olarak, geçen kuşaklarda doğal olan doğduğu yerde yaşayıp, hayatını tamamlama olgusu, artık neredeyse ortadan kalkmış gibidir. Batının kendi özelliklerinden kaynaklanan göç faktörü, Türkiye için çok daha önemli boyutlarda söz konusudur. Bir önceki kuşak için akla hayale gelmeyecek olan bu gelişmeler hem bir özgürlüğün sonucudur, hem de bu olguların kendisi büyük bir özgürlüğe sebep olmuştur. Bu özgürlük bizim için artık vazgeçilmezdir. Ancak bu arada özgürlükler için ödemekte olduğumuz bedeli de düşünmenin zamanı gelmiştir.

 

“Öğrenip de yapmamak aslında öğrenmemek, bilip de yapmamak aslında bilmemektir.”

                                                                           Mustafa KILINÇ

 

 

Güç, Başarı ve Sevgilerimle

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On