Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

5 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
342 defa okundu.
Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

KVF_4861

İlimizde silah altına alınan 361. Kısa Dönem 35 asker için yemin töreni düzenlendi.

 

Boztepe Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Boztepe Kaymakamı Cihan Kayaalp, il ve ilçe protokolü ile askerlerin aileleri katıldı.

 

Vali Necati Şentürk’ün askerleri selamlaması ile başlayan törende bir konuşma yapan ve asker ailelerine seslenen Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut şöyle konuştu:

 

“Bir evladın ne kadar zor şartlarda yetiştirildiğini iyi biliyoruz. Onlar bundan sonra sizlerin bize birer emanetidir. İçiniz rahat olsun, çünkü bizler bu emanetlerin yılmaz bekçileriyiz. Vatani görevini yerine getirmek için bu kutsal ocağa heyecanla, coşkuyla koşarak gelen evlatlarımıza büyük bir sabır ve inançla, gece gündüz demeden, Mehmetçik ruhunu sevgiyle aşıladık. Onlar da milletimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, silah arkadaşlarıyla omuz omuza, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna canlarını seve seve feda edeceklerine namus ve şerefleri üzerine ant içtiler. Bu yemin, Kahraman Türk Ordusuna mensup olduklarının kabulüdür.” dedi.

 

Tören, Yemin eden askerlerin Jandarma Marşını söylemeleri ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN