KIŞ SEZONUN GELMESİYLE MAĞAZALAR HAREKETLENDİ

26 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
637 defa okundu.
KIŞ SEZONUN GELMESİYLE MAĞAZALAR HAREKETLENDİ

magazalar_cevahir-940x360Kış sezonunun gelmesiyle Kırşehir halkı mağazalara yöneldi. Fiyatlardan bazı müşteriler şikayetçi olsa da mağazalardaki satışlar yükseldiği gözlemlendi.

Yaz mevsiminin geçmesiyle kış sezonu açıldı. Açılan sezon dolayısıyla Kırşehirli vatandaşlar mağazalara akın etti. Bazı mağazaların fiyatlarından şikayetçi olan halk yine de alışverişten vazgeçemediğini belirtti.

Sezonun kapanmasıyla indirime giren yazlık ürünlerin de çok tüketildiği görüldü. En çok tercih edilen ürünlerin kışlık ürünü olduğunu belirten mağaza yetkilileri:  “Kış sezonu açılınca işlerimizde hareketlenme oldu. Hem yazlık ürünlerin indirime girmesi hem de kış için ihtiyaç ürünlerinin olması mağazaları canlandırdı. En çok kaban, çizme, bot, kışlık kazaklar satılıyor. Özellikle çizme satışlarımız çok oluyor. Tabi yazlık ürünlerin indirime girdiğini gören müşterilerimiz yazlık ürünleri de almayı aksatmıyorlar. Piyasa ne olursa olsun durgun. Açıklarımızı kapatacak kadar satış yapamasak da sezondan dolayı az da olsa artışımız oldu. Zaten mağazalarımız anca sezondan sezona ve gurbetçiler geldiğinde canlanıyor. “ ifadelerini kullandılar.

Kırşehir vatandaşı Kışa hazırlık için mağazalara akın ederken fiyatlardan da şikayetçi olduklarını:  “ Fiyatlar çok pahalı geliyor aslında fakat yapacak bir şey yok. Kış için alışveriş yapalım dedik cepte para kalmadı. Çizmeler, botlar, Kabanlar, Yağmurluklar çok pahalı özellikle. Fiyatları görünce dudağımız uçukluyor resmen.  Bazı vatandaşlar vazgeçiyor hatta. Beklemekte fayda var diye düşünseler de pek bir fark olacağını düşünmüyoruz. Bazı mağazalar çok uygun satsa da aklımıza kalitesiz mi düşüncesi gelmiyor değil aklımıza. Mağazalar orta yolu bir türlü bulamadılar. “ şeklinde dile getirdiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN