KIŞ LASTİKLERİNİZİ TAKTIRIN

11 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
494 defa okundu.
KIŞ LASTİKLERİNİZİ TAKTIRIN

57564569_9e5b51680a

Kışın yolda kalmamak ve aracınızın fren sistemlerinin daha iyi performans sergileyebilmesi için kış lastiklerinizin bulunması gerekiyor.

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de kış aylarının oldukça zor koşullarda geçmesi araç sahiplerini de etkiliyor. Kırşehir’de araç sahiplerinin genel olarak kış şartlarına uygun davranması gerekiyor. Uygun davranmayan araç sahipleri ise kış boyunca büyük tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyor ve kaza yapabiliyor.

Kırşehir’de de kış aylarında yağan kar ve yağmur nedeniyle yol koşullarının değişiklik göstermesi yetkilileri de harekete geçiriyor. Yetkililer, genel olarak araçların kış şartlarına uygun olması gerektiğini bildiriyor. Kışın yolda kalmamak ve aracınızın fren sistemlerinin daha iyi performans sergileyebilmesi için kış lastiklerinizin bulunması gerekiyor.

Kış lastikleri bulunan araçlar yollarda kaymıyor. Kar yağdığı zaman daha rahat ilerleyebilen araçlar, daha fazla performans sağlıyor. Bu sebepten dolayı da araçlar için kış lastikleri büyük önem taşıyor. Kış ayları gelmeden önce kış lastiklerinizi mutlaka taktırmalısınız.

Kış lastiklerinizi bu aylarda taktırmanız, yağışlı havalarda size büyük yarar sağlarken, trafikte de rahat ilerlemenizi kolaylaştırıyor. Kış lastiklerini servis araçları ve tır gibi büyük araçların taktırması ise zorunlu. Kişiye ait araçlarda bu zorunluluk aranmazken, araç sağlığı için bu durumun gerekli olduğu bildiriliyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN