Kış Hazırlığı Tamamlandı

2 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
450 defa okundu.
Kış Hazırlığı Tamamlandı

Topladıkları Biber ve Domatesleri Odun Ateşinde Saatlerce Kazanda Kaynatıp Konserve Yapıyor

Kırşehir’in Nasuhdede mahallesinde yaşayan kadınlar, kışa hazırlık kapsamında topladıkları biber ve domatesleri odun ateşinde saatlerce kazanda kaynatıp konserve yapıyor. Eylül ayını bostan ve bahçe hasadıyla geçiren ev kadınları, kışın sofraları tatlandıracak ürünlerini hazırlamaya başladı. Bostanlardan topladıkları domates ve biberleri kazanlarda kaynatarak kışın tüketmek üzere kavanozlara dolduruyor. Konserve yapan kadınlardan Fatma Erdoğan,yaşadığı  mahalledeki kadınların kış hazırlığı için çalışmalara başladığını söyledi. Konserve yapmanın biraz zahmetli olduğu için komşularıyla imece usulü çalıştıklarını anlatan Erdoğan, şöyle konuştu:  “Bu konserveleri kışın tüketmek üzere her evde yaklaşık 70-80 kavanoz yaparak depolarımızda muhafaza ediyoruz. Şu an köyümüzde hasat zamanı olduğu için boş zamanlarımızı bu şekilde değerlendiriyoruz. Ev hanımları olarak bol olan sebzeleri konserveye dönüştürüyoruz. Çünkü marketlerden aldığımız ürünlerden daha tasarruflu ve daha güvenilir. Özellikle hijyen konusuna önem veriyoruz.”

Elmas Beyazıt ise, konserve hazırlama işinde komşularına yardım ettiğini belirterek, “Konserveyi bahçemizden yaptığımız için daha güvenilirdir. Çünkü katkı maddesi yok. Hepsi organik, kendimiz seçiyoruz, kendimiz yapıyoruz.” dedi.

HABER: FİLİZ İSLİM

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On