Kış Aylarının En İyi Sağlık Deposu

12 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
97 defa okundu.
Kış Aylarının En İyi Sağlık Deposu

Turşu ve suyu; demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi vücut için önemli pek çok minerali içinde barındırıyor. Biz de siz sevgili okuyucularımız için turşu suyunun sağlık açısından yararlarını araştırdık.

Domates, salatalık, lahana, patlıcan, armut, ayva, erik, biber, mantar, soğan, sarımsak, patlıcan, karnabahar gibi birçok sebze ve meyvenin turşusu ve turşu suyu yapılabiliyor.40 Arena Gazetesi, olarak sağlık açısından pek çok faydası bulunan ‘turşu suyu’ hakkında bir yazı dizisi hazırladık.

Turşu suyu; demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi vücut için önemli olan pek çok minerali içinde barındırıyor. O yüzden düzenli olarak sebze ve meyve tüketmiyorsanız bu ihtiyacınızın bir kısmını turşu suyu içerek karşılayabilirsiniz.

Turşu suyunun faydaları

Turşu suyu kurduğunuz sebzenin ya da meyvenin özünü barındırır. Turşu suyu içerisinde C ve E vitaminleri barındırır. Antioksidan bakımından da zengin olan turşu suyu bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Turşu suyu içerisinde bulunan sirke sayesinde yemek sonrası kan şekeri seviyesini dengeler. Turşu suyu, spor sonrası kaybedilen mineral dengesini korumak için de alınabilir. Turşu suyunun sporcularda oluşan kas kramplarını azalttığı da bilinmektedir.

Turşu suyu kramplara sebep olan sinir aktivitesini düşürür. Turşu suyu bu yüzden spor yapanlar için tavsiye edilen içecekler arasında yer almaktadır.

Turşu suyu, sindirimi kolaylaştırır

Turşu suyu şeker hastalığı olanlar için iyi gıdalar arasındadır. Yemekten önce az da olsa turşu suyu içmek yemek sonrası şeker oranınızı düzenlemek için etkili olacak, ani kan şekeri artışını engelleyecektir.

Turşu suyu, asidik yapısı sayesinde sindirimi de kolaylaştırmaktadır.

Probiyotik bakteriler açısından da zengin olan turşu suyu bağırsak ve sindirim sistemi için en faydalı içeceklerin başında yer almaktadır çünkü probiyotik bakteriler hem sindirimi kolaylaştırır hem de sindirim sistemini korur. Turşu suyu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır. Vücudu hastalıklara karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir.  Turşu suyu, hazmı kolaylaştırır Turşu suyu yemeklerle birlikte alındığında hazmı kolaylaştırır. Turşu suyu bağırsak hareketlerini arttırıp besin emilimini azaltır. Turşu suyu, bağırsak florasının dengesini sağlar.

Turşu suyunun içine atacağınız sarımsakla etkisini arttırabilir ve vücudunuzun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayabilirsiniz.

Turşu suyu abartılı tüketildiğinde böbreklerin çok su tutmasına yol açar.  Bu yüzden turşu suyunu kararında tüketmenizi tavsiye ederiz. 

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On