Kırtasiyeler okul yöneticileriylemi anlaşıyor?

13 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1481 defa okundu.

kırtasiye

Kırşehir’de faaliyet gösteren bazı kırtasiyeciler okul yöneticileriyle anlaşıp acaba kendi çıkarlarını mı düşünüyor buna Milli Eğitim Müdürlüğü neden dur demiyor kim dur diyecek.

Birilerinin cebi dolacak diye diye neden vaatandaşımız mahçup ve mağdur ediliyor vatandaşımız neden o kırtasiyeye zorla yönlendiriliyorlar.

Anaokulu, birinci sınıf ve beşinci sınıflarda erken başlayan eğitim Kırşehir’de sıkıntı ve şikayetleri de beraberinde getirdi.

Bir grup veli 40 Arena Gazetemize gelerek anaokulu öğrencilerinin ellerine ihtiyaç listeleri tutuşturulduğunu ve bazı öğretmenlerin ihtiyaç listelerinin altına kırtasiye isimleri ve marka isimlerini yazdığını belirterek “Çocuklarımız okula başladı, sevindik.

Çocuklarımızın ellerine ihtiyaç listeleri verilmiş.

Elbette bu ihtiyaç listelerine karşı değiliz.

Onların eğitimi için bu malzemeler gerekli olabilir.

Ama listelerin altına kırtasiye isimlerinin yazılması, alınacak malzemelerin markalarının belirtilmesine hiçbir anlam veremedik.

Acaba bazı kırtasiyeciler okul idarecileriyle ve öğretmenleriyle dirsek temasında mı? Ayrıca daha kalem tutmayı bilmeyen çocuklarımıza, yasaklanmasına rağmen bazı kitap ve dergilerin isteniyor.

Bu konuda Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgisi var mı?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Tüm okullarda eğitim ve öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda gerekli önlemleri almaz ve uyarılarda bulunmazsa anlaşılan o ki öğrencileri ve velileri sıkıntılı bir süreç bekliyor.

Yine öğrencilerin ellerine uzun ihtiyaç listeleri tutuşturulacak, alacakları kırtasiye ve ürün isimleri yazılarak veliler sıkıntıya girecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN