KIRŞEHİRSPOR’UN SAHA KADROSU BELİRLENDİ

8 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
531 defa okundu.
KIRŞEHİRSPOR’UN SAHA KADROSU BELİRLENDİ

bekir-barış1

Bölgesel Amatör Lig’de teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları açıklandı.

 

Kırşehirspor’un yer aldığı 2015-2016 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi. Kırşehirspor Teknik Direktörü Bekir Barış Cihan, geçen yıl Afyonkarahisar ve İstanbul’da düzenlenen kursa katıldı. UEFA B Belgesi alan Bekir Barış Cihan, takımın başında resmi olarak sahaya çıkacak.
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan edinilen bilgiye göre, Bölgesel Amatör Lig’de görev yapacak teknik adamlar güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorunda. Amatör kaleci antrenörü bulunduran BAL kulüplerine saha içi giriş izni verilecek. Lisanslı amatör kaleci antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı antrenör bulundurabilecek. Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nın 6. maddesinin 7. fıkrasında belirtildiği gibi, takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları bir üst ligde takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise; aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilecek. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler hükmü gereğince 2014-2015 Sezonu’nda yerel ligden BAL’a yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri BAL’da antrenörlüğe devam edebilecek. BAL’a katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorunda. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilecek ve alt yapı antrenörleri için verilen maddi yardımdan yararlanamayacak. BAL Kulüpleri’nin alt yapıdan sorumlu teknik adamaları en az C lisanslı antrenör olmak zorunda.
Kırşehirspor’un geçen yıl Zara Belediyespor maçında etkilendiği durum bu yıl statüde yeniden yer aldı. 2015-2016 sezonu için 1986 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsünde olacak. Bölgesel Amatör Ligi’nde 1987 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacak. Bu kategorilerdeki takımlar 1986 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilecek. Ancak takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 futbolcu, 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 futbolcu yer alacak. BAL’a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, misafir takım seyircileri için ayrı olmak üzere tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunlu olacak.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından saha denetimleri TFF Bölge Müdürlükleri tarafından 1 Ağustos’tan itibaren başladı.
Kırşehirspor, yeni sezon için Ahi Stadı’nda müsabakalarını oynayacak. TFF Kayseri Bölgesi’nden gelecek olan yetkililer, Kırşehirspor’un kullanım sözleşmesine göre gösterdiği Ahi Stadı’nı denetleyerek sonucunu TFF’ye bildirecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN