Kırşehirspor’un rakipleri Transferde atağa kalktı

15 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
256 defa okundu.
Kırşehirspor’un rakipleri Transferde atağa kalktı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Ligde mücadele edecek olan temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’un yeni sezondaki muhtemel rakiplerinden olan Zonguldak Kömürspor’da Şenol Demir dönemi resmen başladı. Her fırsatta “Önceliğimiz Şenol Demir olacak” diyen Başkan Sabit Danış, Zonguldaklı teknik direktörle bir araya gelerek 2022-2023 sezonu için kesin anlaşmaya vardı.

Şenol Demir’e güvenin tam olduğunu söyleyen Başkan Sabit Danış, “Şenol Demir kararı bugün alınan bir karar değil. Kongre öncesinde de aklımızda hep Şenol Demir vardı. Kendisi Zonguldaklı. Geçen sezon mevcut imkanlara rağmen yaptıkları ortada. Zor şartlara rağmen takımı ligde tutmayı başardı. Daha önce camiaya yaşattığı şampiyonluk var. Dolayısıyla elimizde böyle bir hoca varken, dışarıdan bir hoca getirmemiz yanlış olurdu. Şenol hocamıza güvenimiz tam. Bu sezon inşallah el birliğiyle Zonguldak Kömürspor’u yukarılara çıkaracağız” dedi.

Zonguldak Kömürspor’da ikinci döneme başlayan Şenol Demir, duygularını ŞAFAK Spor’la paylaşırken, “Zonguldak Kömürspor bizim yuvamız. Burada hem futbolcu, hem teknik direktör olarak yıllarımız geçti. Geçen sezon zor şartlarda takımı ligde tuttuk. Mevcut şartlar altında, yüksek maliyetli rakiplerin yer aldığı ligde kalmak bana göre başarıdır. Yeni sezonda hedef çıtamızı biraz daha yukarıya çıkaracağız. Zonguldak Kömürspor artık yukarılara oynamalıdır. Başkanımız ve yönetim kuruluna, bana bu görevi layık gördükleri için teşekkür ediyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Geçen hafta Pazar günü gerçekleşen kongreyle birlikte yeni başkanını seçen Zonguldak Kömürspor’un yönetim kurulu kendi arasında görev dağılımı yaparak sorumluluk üstlendi.

Kırmızı-Lacivertli yönetimin ilk resmi toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşti. Sabit Danış başkanlığında yapılan toplantıda 15 yönetici yer aldı. İl dışında ve özel işi olan bazı yöneticiler mazeret bildirerek toplantıya katılmadı.

Toplantının ilk gündem maddesi görev dağılımı oldu. Karşılıklı fikir alışverişi ve istişarenin ardından görevler belirlendi. Başkan Sabit Danış, yeni yönetim kurulu ve görev sorumluluklarının Zonguldak Kömürspor Kulübü’ne ve camiaya hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yeni yönetimde İsmail Gülay, Tayfun Demir, Mehmet Ar ve Özer İncegül başkan yardımcılığı görevine getirildi. Nazif Çoraman’ın asbaşkan olarak sorumluluk üstlendiği yönetimde yer alan diğer isimlerden Vahdettin Velioğlu genel sekreter, Erim Zeki Berberoğlu genel kaptan, Adil Dilaver mali işler, Güray Topal dış ilişkiler, Şükrü Öztürk basın ve halkla ilişkiler, Hakan Kıransoy altyapı, Serkan Aycı, Fatih Topçu, Orkun Türedi reklam ve satış pazarlama, Levent Yaman tesisler, Cengiz Akbaş ve Hüseyin Şengün yurt dışı sorumluluğu üstlendi.

“TEK GAYEMİZ ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’UN BAŞARISI”

Başkan Sabit Danış, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, yeni yönetim kurulu olarak tek gayelerinin Zonguldak Kömürspor’u yukarılara taşımak olduğunu belirterek, “Yeni sezon öncesi ben ve arkadaşlarım Zonguldak Kömürspor’da görev sorumluluğu üstlendik. Hepimizin tek bir amacı var, o da Zonguldak Kömürspor’u başarıya taşımak. Hedefimiz yarışmacı bir takım oluşturmak. Bunun yanı sıra kulübün yıllardır eksikliğini hissettiği kamp ve konaklama tesisi ile antrenman sahası konularında çalışmalarımız olacak. Bunları yaparken Zonguldak’ın desteğini yanımızda görmek istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN