KIRŞEHİRSPOR’UN RAKİBİ VE MAÇ TARİHİ EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

7 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
560 defa okundu.
KIRŞEHİRSPOR’UN RAKİBİ VE MAÇ TARİHİ EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

takım

Türkiye Kupası’na ön eleme turunda katılacak olan Kırşehirspor’un rakibi ve maç tarihinin eylül ayında belli olacağı duyuruldu.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 28.07.2015 tarih ve 3 sayılı toplantısında, 2015-2016 Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu, PTT 1. Lig, Spor Toto 2 ve 3. Lig, Türkiye Kupası, U21 Ligi ile Coca-Cola Gelişim Ligleri statülerini kabul etti. Kabul edilen statüler 31 Temmuz 2015 tarihinde TFF’nin resmi internet sitesi TFF.ORG’da yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Statüye göre, Türkiye Kupası, Kırşehir ile birlikte Türkiye Ligleri’nde profesyonel takımı bulunmayan 30 il takımının katılmasıyla başlayacak. Kırşehirspor’un karşılaşacağı takım kura ile belirlenirken, yeşil-beyazlı ekibimizin oynayacağı maçın tarihi ise Eylül ayı başı olarak açıklandı.
Türkiye Kupası’na, “Türkiye Kupası Türkiye’yi Kucaklıyor” parolası ile Kırşehir dâhil, 81 il takımlarının katılmasıyla oynanacak. Kupada Kırşehir dâhil, 30 ilden 2015-2016 Sezonu’nda profesyonel liglerde takımı bulunmayan ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek 30 takım kupaya katılacak. Eğer aynı ilde 2 BAL takımı mevcut ve bu takımdan biri 2014 – 2015 Sezonu’nda Spor Toto 3. Lig’den düşen takım ise, 2014 – 2015 Sezonunda BAL’da yer alan takım veya yerel ligden BAL’a yükselen takım kupaya katılacak. İki takımdan biri 2014 – 2015 Sezonu’nda BAL’da yer almış, diğer takımda yerel ligden BAL’a yükselmiş ise BAL’da yer alan takım Türkiye Kupası’nda oynayacak.
Türkiye Kupası elemelerine Spor Toto 3. Lig’de mücadele edecek 57 takım, Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek 36 takım, PTT 1. Lig’de mücadele edecek 18 takım, Spor Toto Süper Lig’de 18 takım yer alacak. Türkiye Kupası’nda yer alan kulüpler, bu kupa müsabakalarında elektronik bilet uygulaması haricinde, bulundukları ligin statüsünde yer alan diğer tüm hususlara uymakla yükümlüdürler.
Kupa, eleme, grup ve final aşamalarından oluşacak. Kırşehirspor, Türkiye Kupası’na ön eleme turunda katılacak. Tek maç eleme usulü oynanan müsabakalarda, müsabakaların normal süresinin berabere tamamlanması halinde on beşer dakikalık iki devre halinde uzatma oynanacak. Kırşehirspor, geçen sezon Nevşehirspor ile eşleşmiş ve Nevşehir Gazi Stadı’nda oynanan karşılaşma 1-1 sonuçlandıktan sonra uzatmada ekibimiz 4-1yenilerek Türkiye Kupası’na veda etmişti.
Ön Eleme Turu müsabakaları, Kırşehir ile birlikte Türkiye Ligleri’nde profesyonel takımı bulunmayan 30 takım arasında, bölgesel olarak oynanacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN