Kırşehirlinin Bildiği ve Oynarken Kendinden Geçtiği Esere Son Klip ve Son Versiyon

30 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
988 defa okundu.
Kırşehirlinin Bildiği ve Oynarken Kendinden Geçtiği Esere Son Klip ve Son Versiyon

Dadaloğlu’ndan Muharrem Ertaş’a, Neşet Ertaş’tan, Çekiç Ali’ye, Ozan Kul Mustafa ve Kırşehirli Âşık Said’e Kadar Değişik Biçimlerde ve Bir Geleneğin İçerisinde Söylenegelen “Biter Kırşehir’in Gülleri Biter” İsimli Türkünün Bir Klipi de Hemşerimiz Serhan İlbey Tarafından Oluşturuldu.

Kırşehirlinin Bildiği ve Oynarken Kendinden Geçtiği Esere Son Klip ve Son Versiyon

Kırşehir’de düğünlerin vazgeçilmez oyun havası olan Kırşehir’in Gülleri adlı Esere Hemşerimiz Serkan İlbey tarafından son versiyon klipi çekildi. Orta Anadolu Eserlerini kendince yorumlayan Hollanda Doğumlu Hemşerimiz Müzik Hayatına Şan, Ork ve Piyano ile başlayan hemşerimiz Serhan İlbey, Müzik hayatına Bağlama ile davam ediyor.

Kırşehir’de düğünlerin vazgeçilmez oyun havası. Hatta nev-i şahsına münhasır bir oynama tarzını içinde taşıyan bu türkü adeta Kırşehirlilerin Milli oyun havası niteliği taşıyor.

Türkünün ritmik yapısı bir inişli bir çıkışlı olduğundan mütevellit uzun hava gibi okunan bölümlerde oynayanlar; yerde diz üstüne çökmüş vaziyette, Bir anda hızlandığı yani oyun havasına döndüğü anda da yavaş yavaş kalkmakta ve Kırşehir’e has kaşık havasına dönüş yaparak oynamaktadırlar.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On