KIRŞEHİRLİLER’DEN DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

29 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
328 defa okundu.
KIRŞEHİRLİLER’DEN DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

KVF_6281Kırşehirli Vatandaşlar ;”Biz Hep El Ele Omuz Omuza Olacağız” Dedi

Kırşehirli vatandaşlar yaşanan darbe girişimi nedeni ile Cacabey meydanında demokrasi nöbetinin 15. Gününde bir araya geldi.  Yaşanan darbe sonrası alınan OHAL kararına da destek geldi. Kırşehir Cacabey Meydanı’nda demokrasi nöbeti için bekleyen Kırşehirliler OHAL uygulaması hakkında alınan karara desteklerini bildirdi. Demokrasi nöbeti için Cacabey Meydanında bekleyen vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uygulanan OHAL hakkında mutlaka bildiği bir şeylerin olduğunu ve alınan kararı desteklediklerini söyledi.

Vatandaşlar, “Cumhurbaşkanımızın bildiği bir şey var ki olağanüstü hal ilan etti. Bizler vatandaş olarak yapılan demokrasi çağrısına uyduğumuz gibi OHAL uygulamasını da destekliyoruz” dedi.

Bizde 40 arena gazetesi olarak cacabey meydanında vatandaşlarla bir araya geldik. Vatandaşlarla yaptığımız sohbetlerde ;” İster 15 gün ister 150 yıl hiç bir şey değişmez biz hep el ele omuz omuza olacağız. Biz Kırşehirliler olarak bir milyon insan tek bir yürek haline geldik. Her zaman şehrimizi de ülkemizi de koruruz. OHAL Türkiye için geleceğimiz için alınması gereken bir karardı.

Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir karar. Şuanda zor durumda olan ülkemizde Fethullahçıların temizlenmesi için yapılması gereken bir adımdı. Bu da yapıldı. İnşallah devletimiz en kısa zamanda bu işten de alnımızın akıyla çıkacaktır. Bugün yada yarın bir kişi de olsa bir milyonda olsa birbirimize ve devletimize sahip çıkıyoruz.

Bu millet 3000 yıldır ayakta kalmayı başardı. Yine başaracağız. OHAL kararı ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve güvenlik güçlerimizin elinin daha güçlü olması için olması gereken bir durumdur. Bunun asla ve asla demokrasimizden hürriyet ve özgürlüklerimizden ödün verilme adına yorumlanmaması gerekiyor.

Olağan üstü halin o bölümü zaten uygulanmıyor ama emniyet güçlerimizin arama, tarama, kimlik kontrolü gibi çalışmaları olacak. Devletin içerisine sızmış paralel yapının temizlenmesinde bu kararın kolaylaştıracağını düşünüyoruz. OHAL bence olması gereken bir karardır. İçerisinde bulunduğumuz durum normal değil.

Devletin kamu kurumlarında FETÖ’nün destekçileri var, OHAL’in ilan edilmesiyle bundan sonra her şey çok daha iyi olacak. Bu 3 ay içerisinde kararlar hızlı alınacak, kanunlar daha hızlı çıkacak. Sizlerde biliyorsunuz en ufak bir şey yapmak istediğinizi zaman yargıya takılıyorsunuz.

Tabi ki Türkiye hukuk devleti ama bu 3 ay içerisinde çok daha hızlı hareket etmek gerekiyor ama inşallah daha fazla uzamaz. 3 ay içerisinde gerekli çalışmalar yapılacağına inanıyoruz.” İfadelerini verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN