KIRŞEHİRLİLER ANKARA’DA BULUŞUYOR

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
300 defa okundu.
KIRŞEHİRLİLER ANKARA’DA BULUŞUYOR

kır. bir. haber resmi

Kırşehirliler, Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin kurduğu Kırşehirliler Derneği ile Etimesgut Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri panelde buluşuyor.

Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Dedebali, Ankara’da ikamet eden Kırşehirliler ile Kırşehir’de ikamet eden Kırşehirlileri 28 Mart 2015 Cumartesi günü buluşturacaklarını söyledi. Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Dedebali panele Türki Cumhuriyetleri’nden, Ankara’daki politikacılardan, sivil toplum kuruluşları ve örgütlerinden, Kırşehir Valisi, Belediye Başkanı, sivil toplum kuruluşları ve örgütlerinden, politikacıların katılacağını ve tüm Kırşehir halkını da panelde görmek istediklerini vurguladı. Dedebali Prof. Dr. Recep Kılıç’ın yöneteceği panele İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kemal Yavuz, Ahi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Fatih Köksal’ın konuşmacı olarak katılacağını, panelin ardından Ankara’da ikamet eden Kırşehirli THM sanatçısı Ahmet Tekkuş’un konser vereceğini belirtti.

Dedebali gazetemize dernekleri hakkında verdiği demecinde; Ankara’da faaliyette bulunan derneklerinin 2 adet olduğunu önümüzdeki bir yıl içerisinde 4 dernek daha açmayı planladıklarını ifade ederek; Ankara’da 500 bin Kırşehirliyi ve Kırşehir halkını kucakladıklarını belirtti. Dedebali, üyelerinin hepsini fahri üye kabul ettiklerini üyelerinin hiç birini diğerinden ayırmadıklarını vurguladı.

Dedebali, Etimesgut ilçesinde Ahi Mesut Bulvarı No:33 adresinde yer alan ve bin kişilik kapasitesi bulunan Korkut Ata Kongre Merkezi’nde 28 Mart 2015 Cumartesi günü düzenlenecek panelin saat 12.00’de başlayacağını ve akşam 16.00’ya kadar devam edeceğini söyledi. Dedebali, Etimesgut Belediyesinin katkılarıyla dernekleri tarafından düzenlenen panele tüm Kırşehir halkını davet ederek, “Halkımızı aramızda görmekten mutluluk ve onur duyacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN