KIRŞEHİRLİLER ADETA İYİLİKTE YARIŞIYOR!

16 Şubat 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4354 defa okundu.
<strong>KIRŞEHİRLİLER ADETA İYİLİKTE YARIŞIYOR!</strong>

İlimizde 7’den 77’ye herkes depremzede kardeşlerinin yaralarını sarmaya çalışıyor

 KIRŞEHİRLİLER ADETA İYİLİKTE YARIŞIYOR!

Kahramanmaraş’ta ilki 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı 04.17’de 7,7; ikincisi ise 13.24’te meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki iki depremle canlarından ve mallarından olan depremzedeler için Kırşehir halkı tam anlamıyla seferber oldu.

Kırşehirliler depremden etkilenen yurttaşları için adeta iyilik yarışına girerek ellerinden gelen yardım ve desteği gösteriyor.

Depremin daha ilk gününde, binlerce Kırşehirli kıyafet, ayakkabı, battaniye, çocuk bezi gibi ve pek çok temel malzemeyi Aşıkpaşa Spor Salonu’na götürdü, yüzlerce gönüllünün katılımıyla bu yardımlar anında türlerine göre paket yapılarak deprem bölgelerine gönderildi. Halen de bu çalışma yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ardından Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde ve Aşıkpaşa Spor Salonu’nda tüm bu ayni yardımlar türlerine göre gruplandırılarak şehrimize gelen depremzedeler için hazırlandı. Bir mağaza gibi düzenlenen alanlarda depremzede vatandaşlarımız gelip kendilerine uygun kıyafetleri alıyor.

Pek çok hayırsever ev sahibi evlerini depremzedelere kira almadan verirken, KIRGAZ doğalgazı, MEDAŞ elektriği, Kırşehir Belediyesi suyu ücretsiz açıyor. Kimisi de doğalgazla ısınmayan evlere yerleştirilen depremzedeler için odun ve kömür yardımında bulunuyor.

Kırşehir halkı elbirliği ile evindeki eşyasının ikisinden birini depremzede kardeşlerine veriyor, evler hep bir elden temizlenip, eşyalar özenle yerleştiriliyor.

Bazı işletmeler bir günlük kazancını depremzedelere verirken, bazı lokantalar ücretsiz yemek ikram ediyor, taksiler, otobüsler ücretsiz hizmet veriyor.(HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN