Kırşehirli Milletvekilleri Yemin Etti

9 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1334 defa okundu.
Kırşehirli Milletvekilleri Yemin Etti

Seçim kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından toplanan TBMM’de 27. Dönem açıldı. Milletvekilleri Meclis’in ilk gününde yemin etti.

Kırşehirli Milletvekilleri Yemin Etti

24 Haziran seçimlerinin ardından 27. Dönem Milletvekillerinin yemin ettiği TBMM’nin ilk oturumu tamamlandı. Milletvekillerinin ant içme töreninde geçtiğimiz günlerde mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin ilhan, Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli yeminlerini ederek görevlerine resmen başlamış oldular.

“KIRŞEHİR’İMİZ İÇİN TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

İlimiz için Kırşehirli Milletvekillerimiz ile birlikte gayretle çalışmaya başlayacağız diyen CHP 27. Dönem Milletvekili Metin İlhan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kutsal çatısının altında değerli çalışma arkadaşlarım Kırşehirli Milletvekillerimiz ile birlikte yemin edip, Kırşehir’imiz için tüm gayretimizle çalışmaya başlayacağız. Bu önemli günde yanımızda bizimle birlikte olan yürekleri bizimle atan tüm hemşehrilerimi candan kucaklıyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

ANKARA’NIN KIRŞEHİRLİ MİLLETVEKİLLERİ DE ANT İÇTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. dönem milletvekilleri yemin etme töreninde, Ankara’nın Kırşehirli Milletvekilleri; Hacı Turan (AK Parti) , Nevin Taşlıçay (MHP) , Yıldırım Kaya (CHP) , Sadir Durmaz (MHP) ve Arife Düzgün Polat’da (AK Parti) yeminlerini ettiler.

Daha sonra TBMM Genel Kurulu’na geçen CHP’li Milletvekilleri yemin ederek görevlerine resmen başlamış oldular.

600 MİLLETVEKİLİ İLK KEZ YEMİN TÖRENİ İÇİN GENEL KURUL’A GELDİ

TBMM’nin en yaşlı milletvekili sıfatıyla geçici Meclis Başkanı İyi Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz başkanlığında gerçekleşti. Yılmaz, oturumun açılış konuşmasını yaptı. Yılmaz, yeni dönemin ilk yeminini etti. Milletvekillerinin “Yemin Töreni” tamamlandı. İlk kez 600 milletvekiline ev sahipliği yapan Genel Kurul’da, partilerin oturma düzeni de 5 partiye göre dizayn edildi. Değişiklik nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oturacağı yeri kısa bir süre şaşırdı. Grupların yan yana oturduğu salonda, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Partili Koray Aydın’la sohbet etti. Heyecandan yemin metnini birkaç kez tekrar etmek zorunda kalan vekiller de vardı.

MECLİSTE VEKİL SAYISI ARTTI

600 milletvekili ilk kez yemin töreni için Genel Kurul’a geldi. Meclis’te vekil sayısı artınca oturma düzeni de değişti. En çok milletvekiline sahip olan AK Parti ilk sırada, Başkanlık Divanı’na göre, sol tarafta yer aldı. CHP’li vekiller 2. Sırada yer aldı.

İSİM VE İL SIRASINA GÖRE YEMİNLERİNİ ETTİLER

Yemin töreninde öncelik mazereti olan vekillere verildi. İlk yemini ise AK Parti İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu etti. Kürsüye tekerlekli sandalyesi ile geldi. Ardından milletvekilleri isim ve il sırasına göre yemin etti. Vekillerin kimi yaşadığı heyecandan kimi ise yemin yazısının küçük olmasından dolayı zor anlar yaşadı. Yemin töreni 10 buçuk saat sürdü. Geçici Meclis Başkanlığı görevini, sağlık sorunları nedeniyle yerine getiremeyen CHP Milletvekili Deniz Baykal yemin törenine de katılamadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli milletvekillerinin yemin törenini sonuna kadar takip etti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On