Kırşehirli İş Adamları da Cevap Verdi

8 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
449 defa okundu.

bunu atın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın Patronlara İstihdam Çağrısı Üzerine Kırşehir’den de Cevap Gecikmedi

40 Arena Gazetemize Açıklama yapan Kırşehir Organize Sanayi Başkanı Mustafa Avkapan Cumhur Başkanı Erdoğan’ın İşçi İstihdamı Çağrısı üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB ekonomi şurasında bir konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında patronlara daha çok işçi alması konusunda çağrıda bulundu Organize Sanayi Başkanı Tekstilci İş Adamı Mustafa Avkapan da daha çok işçi alacağını açıklaması üzerine “Organize sanayi Bölgesindeki İşletmeler üçer beşer İşçi istihdamı ilaveler ederek işsizliğe çözüm üreterek boş durmayacaktır.Üçel Kuruyemiş,Zeynel Teksil ve Emniyet Cam bu çağrıya uyarak onlarca işçi çalıştıracağız ” dedi.

Cumhur Başkanı İşçi istihdamı olarak Konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bakınız küresel finans krizi başladığından bu yana Avrupa’daki istihdamda 6 milyon azalma oldu. Ülkemizde o tarihten 2016 ekime kadar 6.5 milyonun üzerinde ilave istihdam ortaya çıktı.

Rakamlarla ifade edecek olursak, iş gücümüz 27 milyon 67 bine yükseldi.

İstihdamda azalma yaşanıyor olması değildir. 2016’da istihdam 400 bin artarken iş gücündeki yükseliş 1 milyonu aşmıştır.

İşsizlik rakamlarında 500 bin kişilik bir artış oluyor. Son dönemde yaşadığımız gelişmelerin yol açtığı olumsuzluğun farkındayız.”

Kırşehir Organize Sanayisinde şu an itibariyle faal olan 64 İş yeri Üçer beşer ve onar işçi İstihdam ederek Cumhur Başkanı Erdoğan’ın çağrısına  uyarak alımlarını başlattıklarını ifade ettiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN