KIRŞEHİRLİ İŞ ADAMI İSMAİL ESKİHORAN EĞİTİM VAKFI BURS VERMEYE DEVAM EDİYOR

3 Ocak 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
977 defa okundu.
KIRŞEHİRLİ İŞ ADAMI İSMAİL ESKİHORAN EĞİTİM VAKFI BURS VERMEYE DEVAM EDİYOR

KIRŞEHİRLİ İŞ ADAMI İSMAİL ESKİHORAN EĞİTİM VAKFI

Kırşehir’in yerli ailelerinden olan Ahi Güven Hırdavat Malzemeleri ile Uğraşan İsmail Eskihoran Kırşehir’deki işini Kardeşlerine bıraktıktan sonra Balıkesir Edremit ilçesine yerleşen ve daha sonra Soyadını vermiş olduğu ESKİHORAN Eğitim 2015 Yılında kurarak ihtiyaç sahibi ve Başarılı öğrencilere 9 Ay ve 600 Tl ile 1500 arası Karşılıksız Burs vermekteler.2022-2023 Eğitim Öğretim yılında 78 Öğrenciye Burs verilirken 15 ayrıca  Kişiye de İsmail Eskihoran Tarafından burs verilmektedir.

ESKİHORAN Eğitim vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Eski Horan Çiğdem Gazetesine şu açıklamayı yaptı. şu açıklamayı yaptı

‘’Çocuklarımız ve gençlerimiz, günlük yaşamda karşılaştığımız birçok olumsuz koşul karşısında ekonomik ve fiziksel olarak toplumun en savunmasız bireyleri konumundadır. Bu savunmasızlık; onların bugününe, ülkenin ise geleceğine el uzatmayı, ihtiyaç sahibi tüm bireylere destek olmak için bir imkân seferberliği yaratmayı geleceğe umutla bakabilmek adına gerekli kılmaktadır.

ESKİHORAN, hedef ve önceliklerinin odağında tuttuğu toplum ve bireyleri, çeşitli projeler, programlar ve faaliyetler ile eğitim ve sağlık alanlarındaki ihtiyaçları doğrultusunda desteklemeyi amaçlamaktadır. Evrensel olarak en temel insan haklarından olan eğitim ve öğrenim hakkına erişemeyen, erişse dahi sosyal veya ekonomik nedenlerle dezavantajlı duruma düşen veya maddi yetersizlikler nedeniyle eğitimlerine son vermek zorunda kalan her çocuğu bir birey olarak kabul eden ESKİHORAN, onların kültürlü, akılcı, uyumlu, üretken olmalarını, topluma kazandırılmalarını ve ülkenin geleceğine ışık tutmalarını amaçlamaktadır. Her 100 kişiden 1’inin Çölyak ile mücadele ettiği ülkemizde, Çölyak’a ilişkin bireysel ve toplumsal farkındalığı artırmak, Çölyaklı bireyler ile ailelerine yönelik olarak ihtiyaç duydukları alanlarda onlara destek olmak, temel ihtiyaçlarına erişimini kolaylaştırmaya yönelik teşebbüslerde bulunmak ve ülkenin önde gelen gıda ve İnşaat sektörü temsilcileri ESKİHORAN’in Vakıf kuruluş amaçlarından biridir.

ESKİHORAN’In bir fikir olarak var oluşu, 2015 yılında ESKİHORAN Mütevelli Heyeti üyeleri MÜNÜFE ESKİHORAN,ELMAS ESKİHORAN ARSLAN,ESRA ESKİHORAN ÜÇÜNCÜOĞLU maddi desteğe muhtaç çocukların eğitim hayatını değiştirmek için yola çıkış hikâyesine dayanmaktadır.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde eğitimlerine destek oldukları çocukların güzel hikâyeleri ile başlayan serüven, sosyal alanda kısıtlanan ve farkındalık çalışmalarına, yapısal iyileştirmelere mutlak suretle gereksinim duyan Çölyaklı bireylerin de hayatına dokunacak bir kuruluş haline gelme fikriyle idealize edilerek, heyecan ve umut dolu bir proje haline gelmiş ve 2015 yılında gerekli girişimler tamamlanarak ESKİHORAN adı altında faaliyetlerine başlamıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN