Kırşehirli Fenomenden İbretlik Dizi!

18 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6744 defa okundu.
Kırşehirli Fenomenden İbretlik Dizi!

Kırşehirli Ramazan Bayram’dan (Nicerambo) 6 bölümlük ibretlik dizi…
Kırşehirli Ramazan Bayram Kendi yazdığı, her karakteri ayrı ayrı kendi oynadığı ve kendi yönettiği diziyi yayınlamasıyla sosyal medyaya bomba gibi düştü! Instagram ve Tiktok üzerinden sürekli canlandırdığı ‘Naciye, Osman ve Cansu’ rolüyle ünlenen Bayram, karakterlerin geçmişine giderek birçok insanın sesi oldu.
SESSİZ ÇIĞLIKLARIN SESİ OLDU
Yetimhanede sahiplenmeyi bekleyen çocukların anne baba özlemi çekerken, çocuğu olamayan insanların da evlat hasreti çektiğine dikkat çeken Bayram, Çevre baskısı yüzünden ya evlilikler bittiğinin ya da şiddetli geçimsizlikler olduğunun altını çizdi. Bu sorunların yanı sıra Yetimhanede hiçbir şeyden habersiz bir güler yüz bekleyen yüzlerce çocuğun evlat edinilmesi gerektiğini vurguladı. Bayram, Gazetemiz muhabirine yaptığı özel açıklamalarda şunları kaydetti:
Yıllardır video çekiyorum ve her zaman komediden yana oldum. Bu çektiğim dizimin konusu dram ve benim için de bir ilk oldu. İlk başlarda çok tereddütlerim vardı ilk defa dram rolüne girdim alışılmışın dışında çıktığım için izlenmeme ya da beğenilmeme korkusu gibi. Ancak Şu anda hiç pişman değilim. Muhteşem geri dönüşler alıyorum. Öncelikle beni destekleyen ve güzel yorum yapan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.
İZLENEN HER BİR DAKİKANIN KAMERA ARKASI ALTI SAAT!
Sizlerin bir dakikada İzlediğiniz ve beğenmesi keyfinize bağlı olan o videonun kamera arkası en az 4 saat sürdü. Daha montajlaması seslendirmesi var. Nerden baksanız her bir altı saatimi aldı. Çok zorlu sahnelerde oldu çok eğlendiğimiz sahnelerde oldu her karakter için ayrı ayrı üst değiştirip makyaj yapıp gerek hava şartlarına gerek ortamın olumsuzluklarına bağlı olarak defalarca çektiğimiz yerler oldu. Ama sonuna kadar değdi. Dediğim gibi hiç pişman değilim. Emeğimin karşılığı olarak, konusuna ayrı oyunculuğuma ayrı ayrı çok güzel geri dönüşler aldım. Başta Kırşehir Halkı Olmak üzere tüm Ülkemin desteklerinin de devamını bekliyorum…
“ÇARESİZ BIRAKILAN KADINLARIN SESİ OLMAK İSTEDİM!”
Bu diziyi çekmekteki amacım hem bir yetimin yüzünü güldürmek hem de aile ve çevre baskısı altında olan evli çiftlere destek olup cesaret vermekti. Ve başarılı olduğuma inanıyorum. Videoların altına binlerce yorum geldi. Canlandırdığım o acı senaryoyu gerçekten yaşayan birçok insan var. Çok üzücü mesajlar alıyorum hayatını yaşadıkları zorlukları anlatan insanları gördükçe bende dayanamıyorum. Bu yüzden bende çektiğim birer dakika olmak üzere toplam 6 bölümlük diziyle Çaresiz kalan Kadınların sesi olmak istedim.
Dizimin Ana fikri Çocuğu olmayan evli çiftlerin çaresiz kalmak yerine anne, baba şefkati bekleyen çocukları bağrına basmalarıydı. Sonrasında Yeni bir sayfa açmak adına yurt dışında yaşamaya devam eden bir aileyi canlandırdım. Herkesin çocuğu olmak zorunda değil ve bence bu bir kusur değil Allah vergisi sonuç olarak. Yetimhaneleri doldurup taşıran çocukların başını okşamak sanıldığı kadar zor değil. Sadece bir güler yüz.
“ŞİDDETTLE KINIYORUM”
Diyor ki; “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”. Bir çocuk sahiplenmek ayıp değil. Günah Hiç değil. Herkesin çocuğu olmak zorunda olmadığı gibi bunun ayıbı da yok. Sırf kan bağı yok diye küçük gören bunu ayıplayan tüm insanlığı şiddet ile kınıyorum.

(Haber Cemre Bayram)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN