Kırşehirli En Çok Hangi İçeceği Tüketiyor

21 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
119 defa okundu.
Kırşehirli En Çok Hangi İçeceği Tüketiyor

Kırşehir Ankara Caddesinde danışanlarına en kaliteli hizmeti vermek için uğraşan Kırşehirlilerin gözde Diyetisyeni Şevval Uzun, gazetemiz muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Kırşehirli Diyetisyen Şevval Uzun, ”Doğru Kahve Tüketimi Nasıl Olmalıdır?” hususunda Kırşehirliler için bilinmeyenleri açıklayarak konuşmalarında şunları kaydetti; “Kahve, en çok tercih edilen içeceklerden biridir. Yüksek antioksidan

seviyeleri ve faydalı bileşenleri sayesinde sağlığınız için oldukça yararlıdır. Yapılan araştırmalarda kahve içenlerin bazı ciddi hastalık risklerinin çok daha düşük olduğunu göstermektedir. Tüketirken dikkat etmemiz gereken birinci nokta kafeinli veya kafeinsiz kahveden hangisini tercih ettiğimizdir.

Öncelikle bunun farkında olarak tüketim yapmak gerekir. Gün içerisinde aldığımız toplam kafein miktarı 300 mg ı geçmemelidir. İçilen kahvenin etiket bilgisine mutlaka bakılmalıdır.1 porsiyonunda yani 1 kupasında ve 1 fincanında kaç mg kafein aldığını hesaplayarak günde kaç fincan içeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Gün içerisinde aldığımız kafein, idrarla vücuttan kalsiyum mineralinin atılımını arttırır. Bu nedenle kahve tüketimi sonrası bol su tüketilmelidir.

Otuz beş yaşımıza kadar kemikte kalsiyum depolanmaktadır. Ancak otuz beş yaşından sonra kemik dokusu, kalsiyumu depolamayı bırakmaktadır. Zamanla kalsiyum depoları boşaldıkça ilerleyen yaşlarda kemik erimesine yatkınlığımızda artmaya başlar. Sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirebilmemiz için bugünden kalsiyum rezervlerimizi korumamız ve kafein alım miktarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu nedenle çok sık kafein tüketen bir bireyseniz kafeinsiz kahveleri tercih etmenizi öneriyorum. Kahvenin gerek dışarıda gerekse ev içerisinde en sağlıklı tüketim şekli şurupsuz ve kremasız olarak tüketmektir.

Çünkü kahvemizi kremalı tükettiğimizde vücudumuza trans yağ asitlerini almış oluyoruz. Aldığımız trans yağ asitleri de bizim damar sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Yine içerisine eklenen şurupta şeker demektir. Vücudumuza şekerle birlikte boş kalori almış oluruz. Bu durumda sağlıksız bir şekilde kilo almamıza neden olmaktadır. Bir diyetisyen olarak kahve tercihinizi yarım yağlı sütle hazırlanmış filtre kahveden yana kullanmanızı öneriyorum. Doğru kahve seçimi yaparak hem sağlınızı koruyabilir hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On