KIRŞEHİR’İN VİZYONU İÇİN BİR PROJE DAHA SONA YAKLAŞIYOR

20 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
KIRŞEHİR’İN VİZYONU İÇİN BİR PROJE DAHA SONA YAKLAŞIYOR

 

DCIM100MEDIA

Belediye Başkanı Yaşar  Bahçeci “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin Hizmete Girmesi İle Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Atacak “

Kırşehir Belediyesinin kentin kültürel kimliğini yeniden ortaya çıkarmak için başlattığı projelerden biri olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı tüm hızıyla devam ederek, proje sona doğru yaklaştı.

İlimizin yetiştirdiği büyük usta Neşet Ertaş’ın adını da yaşatacak olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi modern mimarisi ileKırşehir’e yakışır bir nitelikte tasarlandı. Kültür Merkezi; 250 ve 1000 kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, etnografya müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim biriminin olduğu 6000 m² oturum alanı ve 18000 m²’lik bir inşaat alanı ile Kırşehir halkına hizmet verecek.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; ”Sergi salonları, etnografya müzesi, dernek ve kurs odaları ve modern mimari ile Kültür Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Program çerçevesinde çalışmalar hızla devam etmektedir. Projemizi yakında tamamlayarak bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız yaptığımız Kültür Merkezimizle her alandaki kültürel aktivitelere doyacak.

Kültür Merkezimizi en yakın zamanda hizmete açmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kültür merkezimiz hizmet vermeye başladığında tam bir kültür şehri olacağız. ”dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN