Kırşehir’in Patenci Gençleri

31 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1157 defa okundu.
Kırşehir’in Patenci Gençleri

7’den 70’e gençlerin yeni gözdesi paten.

Kırşehir’in Patenci Gençleri

Son zamanlarda gençlerin gözdesi olan paten sürme 7’den 70’e birçok kesim tarafından ilgi gösterilmeye başlandı. İlimizde paten süren gençlerin paten kullanabilecekleri alan olan Cacabey Meydanı ve Kent Parkta paten kullan gençler için yapılan alan patenci geçler ile dolu.

GECELERİ GENÇLERİN MEKÂNI OLMAYA BAŞLADI

Meydanın insan trafiği her zaman yoğun, bu yüzden güzel havalarda her kesimden insanı görebilmek mümkün. Burası özelliklede akşam vakitleri ortak bir hobi etrafında bir araya gelen gençlerin zaman geçirdiği mekânları olmaya başladı. Yaşları 7 ile 19 arasında değişen bu gençler, ayaklarında patenleri ile haftanın birkaç günü 3-4 saat burada kayıp küçük şovlar yapıyorlar. Fotoğraflarını çektiğimizi fark edince poz vermeye başlıyorlar. Çoğu amatör olan patenci gençler, meydanın zeminin kaymaya çok uygun olduğu için burayı tercih ettiklerini söylüyorlar.

‘YAVRUM DÜŞÜP BİR YERLERİNİ KIRACAKSIN’

Gençlerin yaptığı bu ortak faaliyet Kırşehirli gençlerinde patene olan sevgisini artırmaya başladı. Bu yüzden meydanda paten şov yapan gençler diğerlerinin de dikkatini çekmeyi başarıyor. Güle eğlene kayan gençler, zaman zaman tabir yerindeyse artistik şovlar da yapıyorlar ama onları izleyenlerin tepkileri farklı oluyor. Kimisi “Yavrum düşüp bir yerlerini kıracaksın” diye uyarırken kimisi tepki gösterip uzaklaşıyor.

TEPKİ GÖSTERENDE VAR VİDEO ÇEKENDE

İki genç kızıyla meydandan geçen ve patencilerin arasında kalan bir anne panikle “Bunların hepsi serseri” diyerek kızlarının elinden tutup hızlı adımlarla uzaklaşıyor. Elindeki bebek pusetiyle bir başka kadın da sempatiyle gençleri izliyor.

HER GÜN DUALARLA UĞURLANIYOR

Okul olmadığı zamanlar, dersten arta kalan vaktini paten sürerek hem spor yapan hem de boş vaktini boş yere geçirmek yerine ilgi duyduğu alana yoğunlaşan Kırşehirli gençlerden Berat Toprak, Annesinin, düşüp bir yerlerini kıracağından korktuğu için paten kaymasına çok kızdığını, ama babaannesinin başına bir hal gelmesin diye her gün dualarla uğurladığını söylüyor.

ŞEHRİN GENÇLERİ ORTAK NOKTADA BİRLEŞİYOR

Patenci gençlere ilgi en fazla çocuk ve gençlerden gelse de, kaymak istediğini söyleyen orta yaşlı erkeklerin sayısı da az değil. Okul açılmadan önce fırsatı iyiden iyiye değerlendirmek isteyenler ve iş çıkışı hemen her gün bir araya gelen bu gençler, şehrin farklı mahallelerinde yaşıyorlar. Evden meydana kadar patenle geldiklerini anlatıyorlar.

KİMİSİ TEPKİLİ KİMİSİ İSE İLGİLİ

19 yaşındaki Mesut Öztürk ise Şehirde paten kaymaya başladığında ilgiden çok tepki gördüğünü anlatıyor.

‘EHLİYETİN VAR MI DİYE LAF ATAN OLUYOR’

“Dalga geçenler oluyor, ehliyetin var mı diye laf atanlar var. Özellikle araç sürücüleri üzerimize sürüp bizi korkutmak istiyorlar. “15 yaşındaki Yiğit, babasının paten alıp kaymaya başladığından haberinin olmadığını söylüyor. Görse kızar diyerek gülüyor. Gençler, tepkilerin farklı olduğunu, yaptıkları hobiye saygı duyulmasını istediklerini ifade ediyorlar “Çevrenin bu konuda daha çok bilinçlenmesi gerekiyor çünkü olumsuz tepkiler gösterenler çok” diyorlar.

PATENE SPOR DİYEN DE VAR, HOBİ DİYEN DE AMA BAZILARI İÇİN PATEN AŞK DEMEK

“Paten benim için aşk demek, her yere patenle giderim” diyor. Tepkilere rağmen, kaymaktan vazgeçmeyeceğini ifade ediyor. Sinan Demir, gelen tepkileri şöyle anlatıyor:

“BU BİZİM İÇİN YAŞAM TARZI”

“Kızlar hava attığımızı düşünüyor, kimileri ayakkabında tekerlek var diyerek dalga geçiyor. İnşallah düşersin de havan söner diyenler oluyor. İnsanların bakış açıları çok dar ama bu bizim için yaşam tarzı” diyor. Meydanda onları izleyenler arasında Dursun Kaya da var. Pateni çok sevdiğini, kaymayı çok istediğini ama düşüp bir yerlerini kırmaktan korktuğunu söylüyor.

“BİR DEFA BİNSEM İKİ AYAĞIM DA KIRILIR”

Diyar ona “Dayı gel, ben sana öğreteyim” diyor: “He valla ancak beni alıştırırlar, seviyorum ama Allah büyüktür, bir gün alacağım bir tane, getireceğim bunlar bana alıştırsınlar ( öğretsinler)” diyor.

Bir Başka İzleyici De Öğrenmek İstediğini Söylüyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On