KIRŞEHİR’İN GÜNDEMİ YOĞUN OLACAK

3 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
508 defa okundu.
KIRŞEHİR’İN GÜNDEMİ YOĞUN OLACAK

kBdvEhbK_400x400

Kırşehir’in gündemi oldukça yoğun geçecek. Çeşitli merasim ve temel atma törenlerine katılacak olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu misafir olacağı Kırşehir’e müjdeli haberler verecek.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bugün Kırşehir’in misafiri olacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kırşehir’de 51 milyon lira yatırım bedelli toplam10 adet tesisten 8 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 2 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesislerin 3 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, 1 adedi Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ve 4 adedi de Orman Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir’e kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca DSİ tarafından yapılması planlanan bir adet ve Kırşehir Belediyesince yapılacak bir adet tesisin de temelini atacak.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün saat 11.00’de POMEM’de düzenlenecek olan Mezuniyet Törenine katılacak. Ardından saat 14.00’te Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nda düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 51 milyon TL yatırım bedelli 10 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ’ye ait 46,68 km uzunluğunda inşa edilecek Kırşehir içme suyu İsale Hattı’nın temelini atacak. Böylece Kırşehir’in 2045 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacı garanti altına alınacak. Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kırşehir Belediyesi’ne ait 8,5 milyon TL yatırım bedelli 1 adet tesisinde temelini atacak.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde Mucur Aksaklı, Karacalı Göleti Sulaması, Merkez Sıddıklı Küçükoba Kulpak Sulaması ile 1 adet taşkın koruma tesisinin de açılışını gerçekleştirecek. Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 4 adet tesisin açılışını yapacak olan Prof. Dr. Eroğlu, DKMP Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın da açılışını gerçekleştirecek. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 10 tesisin maliyeti ise 51 milyon TL’yi buluyor. Böylece Kırşehir’e toplam 51 milyon TL’lik muhteşem bir yatırım kazandırılacak.
1000 Günde 1000 Gölet (GÖL-SU) projesi kapsamında açılışı yapılacak Mucur Aksaklı, Karacalı Göleti Sulaması ile 3 bin dekar zirai alan sulamaya açılacak. Merkez Sıddıklı Küçükoba Kulpak Sulaması ile de 820 dekar zirai alan suya kavuşacak. Böylece Kırşehir’in münbit topraklarına bereket katılacak, ayrıca 1 köy de taşkın zararlarından korunacak. DSİ tarafından inşa edilecek içme suyu İsale Hattı kapsamında da 46,68 km uzunluğunda isale hattı inşa edilecek.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 10 Eylül 2013 tarihinde Kırşehir’e verdiği 15 müjdeye ilave olarak 26 milyon TL yatırım bedeline sahip 7 müjde daha verecek. Böylece son 2 yılda Kırşehirlilere 22 müjde verilmiş olacak. Müjdeler arasında içme suyu arıtma tesisi, sulama tesisleri, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür ağaçlandırma faaliyetleri, fidan üretimi, Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda altyapı çalışmaları ile 2 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun kurulması yer alıyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN