KIRŞEHİR’İN ENGELLİ HARİTASI VE EĞİTİM PROJESİ SONA ERDİ

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.
KIRŞEHİR’İN ENGELLİ HARİTASI VE EĞİTİM PROJESİ SONA ERDİ

ENGELLİ HARİTASI PROJESİ SONA ERDİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında yürütülen “Kırşehir’in Engelli Haritası ve Eğitimi Projesi” sona erdi.
Projenin, Kocatepe Kahve Evinde düzenlenen kapanış törenine Vali Necati Şentürk, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları ile engelli vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Vali Necati Şentürk, proje kapsamında, 11 bin öğrenciye ve 5 bin aileye eğitim verildiğini, 4 bin 355 engelli çocukla da birebir görüşüldüğünü söyledi.
Devletin, engelli vatandaşların hayatta karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldıracak çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Şentürk, “Anneler, gebeyken çok dikkatli davranırlar ve bebeğe zarar verecek hallerden uzak dururlarsa, zihinsel açıdan oluşabilecek engeller önlenebilir. Her insan sonradan engelli olabilir. Günlük yaşantımızda geçirdiğimiz kazalar sonucunda engelli olabiliriz. Devletimiz, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Bundan sonra da sağladığı imkanlarla onların yanında olacaktır.” dedi.
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş ise konuşmasında, projenin amacının bölgesel engelli haritası çıkarmak, verilen tıbbi eğitimlerle engelliliği azaltmak ve toplumda engellilere karşı bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
Program, yapılan bilgilendirme sunumları ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On