KIRŞEHİRİM ATEŞİ ATEŞLE SÖNDÜREMEZSİN

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1238 defa okundu.
KIRŞEHİRİM ATEŞİ ATEŞLE SÖNDÜREMEZSİN

168327

Gün geçmiyor vatan evlatlarının toprağa düşürüldüğü haberlerini almayalım. Dağlıca yüreklerimizi dağladı, Iğdır bizi gözyaşlarımıza boğdu, Cizre’de 35 aylık bebek yaşama gözlerini açmadan kara toprağa gömüldü……

ARTIK YETER! DURUN, DURDURUN ÖLÜMLERİ

Yaşadıklarımız çok acı gerçekler, öfkemizi kine dönüştürmüş ve bu kinimizi ise kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler kullanmaya başladılar. Durun bir düşünün, sokağa hangi gerekçe ile çıktınız ve sonucunda neler yaptırdılar sizlere.

Siz, her gün birlikte ağladığınız, birlikte güldüğünüz, düğünlerde halay çektiğiniz, sokaklarda birlikte yürüdüğünüz insanlara ait olan, daha dün kızınıza gelinlik, oğlunuza damatlık aldığınız “ÇÖL PAZARI”na, okumak için kitap raflarını karıştırdığınız “GÜL KİTAPEVİ”ne, karnınızı doyurmak için girdiğiniz “DİYARBAKIR PİDE SALONU”na, lezzet dünyanız olan “TANTUNİ”ye, sevgilinizle çay içtiğiniz “MED-CEZİR”e neden saldırdınız, neden yaktınız, yıktınız?

Bir düşünün, size bunları kimler, ne için yaptırdılar? Bu işletmelerin sahiplerini, KÜRT olduğu için mi öldürmek istediniz?

Evet, bu sorulara vicdanen doğru yanıt verebilecek misiniz?

Akçakent- Tepefakılı köyüne gelen polis şehidimiz ve binlercesi için haykır,

SAVAŞA HAYIR, KİN VE NEFRETE HAYIR

Bu haykırışın, Türk, Kürt, Laz, Çerkez…. şehirlerimizde yaşayan tüm kardeşlerimiz için olsun.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ” haykırışlarınızda samimi iseniz bu yaptıklarınızla, Kürt yurttaşlarımıza yaşama hakkı vermeyerek, VATANI SİZ BÖLMÜŞ OLMUYOR MUSUNUZ?

Türkiye’miz, Türkü ile Kürdü ile Lazı, Çerkezi, Arabı ile bir bütündür. Eti tırnaktan ayırmaya kalktığımız an bölünmüş oluruz.

Kırşehir’imizde yaşanan bu acı olaylar, şehrimizde 6-7 Eylül olaylarıyla da yaşandı.O gün Kırşehir’i 50 yıl gerisine götüren olaylar,bugün 100 yıl gerisine götürür. Tarihimiz bu olayların acı gerçeklerini, bir tokat gibi, yıllar sonra bile torunlarımızın yüzüne çarparak ders vermeye devam eder.

Dün Kırşehir’de yaşanan vahşet kabul edilemez. Her kim ve kimler buna neden olmuşsa derhal bulunup yargı önüne çıkartılmalıdır.

Polisin ve askerin gözleri önünde yaşanan bu çirkin saldırılara göz yumanlar, derhal görevden el çektirilmelidir.

Kırşehir Valisi’ni, Milletvekilleri’ni, Belediye Başkanı’nı, Siyasi Parti temsilcilerini göreve çağırıyorum.

Bin yıllarca birlikte yaşadığımız Kırşehir halkını sağduyuya davet ediyorum.

Dün yakılan mağazalar, kitapevleri, restoranlar değil,

Dün yakılan ve yıkılanlar, Ahi Evran-ı Veli, Hacı Bektaş-ı Veli, Aşıkpaşa, Şeyh Edibali anlayışı ve de NEŞET ERTAŞ’ın sevgi ve insanlık TÜRKÜLERİDİR.

Dün yakılanlar, ŞİRİN KIRŞEHİR’imizin GÜZEL İNSANLARIDIR.

Ülkemizi Ortadoğu bataklığına çevirmek istiyorlar derken, Ortaçağ karanlığı yaşamamalıyız. Bu karanlık, önce kalplerimizdeki ışığı, sonra şehrimizdeki,ülkemizdeki yanan her bir evin ışığını söndürür,ocakları yakar.

KIRŞEHİR’İMİZDE YAKILAN ATEŞ, TÜRKİYE’Yİ YAKIP,YOK EDER.

SAVAŞ BİR İNSANLIK SUÇUDUR,  İÇ SAVAŞ ÖNCE SENİN İÇİNİ YAKAR

BARIŞ İÇİN, İNSANLIK İÇİN, YARINLARIMIZ İÇİN, BU SUÇU İŞLEME, BU SUÇA ORTAK OLMA, BU SUÇA SEYİRCİ KALMA…

 

Yıldırım KAYA

kaya.yildirim@gmail.com

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN