Kırşehir’e yakışan hükümet konağı olsun

20 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
662 defa okundu.

Kırşehir kamuoyu Vali Necati Şentürk başta olmak üzere diğer seçilmiş ve atanmışlara gazetemiz aracılığıyla seslenerek proje aşamasında olan yeni Kırşehir Valilik Hizmet Binasının meteoroloji, sosyal hizmetlere bağlı yetiştirme yurdu ve TEİAŞ’ı kapsayan yaklaşık 35 dönüm yeri kapsayan yere yapılmasının uygun olduğunu belirttiler.
Vali Necati Şentürk’ün de konuya hassasiyet göstereceğini bekleyen vatandaşlar yeni hükümet konağının Kırşehir’e yakışır bina olmasını ve Kırşehir’i en az 50 yılın üzerinde idare edebilecek şekilde yapılmasını istediler.
Vali Necati Şentürk, göreve atandığı günden bu yana Kırşehir için yapılabilecek olan çalışmaları yerlerinde bir bir inceleyip en iyi çalışmayı yapabilmek için kolları sıvamış durumda.
Kırşehir kamuoyu da Vali Şentürk’e fikir beyan ederek hükümet konağının eski TEİAŞ binasının olduğu yere yapılmasını önerdiler.
Geçtiğimiz gün Kırşehir’de atıl durumda bulunan kamu binalarında incelemelerde bulunan Vali Necati Şentürk’e Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut ile Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül’ün de eşlik etmişti.
Vali Şentürk duyduğu üzüntüyü ifade ederken, katılımcı bir anlayışla bu binaların kullanılabilir hale getirilmesi için çalışacaklarını belirtmişti.
Yeni hükümet konağı olarak eski TEİAŞ binasını öneren Kırşehir kamuoyu, Kırşehir’e yakışır bir binanın tesis edilmesini istediler.
Kırşehir’i en az 50 sene idare edecek bir bina inşa edilmesini ve Valiliğe bağlı tüm kurumların (nüfus müdürlüğü, iş kur sosyal hizmetler tapu vs..) tek çatı altında toplanmasını istediklerini belirttiler.
Şu anda projesi hazırlanan Kırşehir Hükümet Konağı’nın yapılacağı alan içinde kamuoyunun fikrinin önemli olduğunu belirterek, bu noktada basına büyük görev düştüğünü dile getiren Vali Necati Şentürk’ün halkın isteklerini de yabana atmayacağını bekleyen Kırşehir kamuoyu, şehrin genişlemesi ve büyümesi için batıya doğru yönelinmesi gerektiğini belirttiler.
Kırşehir kamuoyu proje aşamasında olan yeni Kırşehir Valilik Hizmet Binasının TEİAŞ’ın eski binasına yapılmasının uygun olduğunu ileri sürdüler.
Vali Necati Şentürk’ün de konuya hassasiyet göstereceğini bekleyen vatandaşlar diğer kurumları da hükümet konağı çatısının altına almasıyla birlikte resmi işlerinin kolaylaşacağını belirttiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN