“Kırşehir’e Verdiğimiz Sözü Tuttuk”

20 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
65 defa okundu.
“Kırşehir’e Verdiğimiz Sözü Tuttuk”
 1. Ahilik Haftası Kutlamalarına kapsamında Kırşehir’de gerçekleştirilen programa Mustafa Kadaş, Celal İnan, Veysi Atadan’dan oluşan ve GRUP TİLLO adını verdikleri ekip Kırşehir’e geldi.
  GRUP TİLLO’YA KIRŞEHİRLİLERDEN YOĞUN İLGİ
  Grup TİLLO gazetemiz muhabirine yaptığı özel açıklamalarda şunları kaydetti; “Ahilik teşkilatı, 13. yüzyılda ortaya çıkan ve Moğol istilasından kaçan Türklerin Anadolu’da kurmuş oldukları bir esnaf örgütüdür. Bu teşkilatın amacı Anadolu’daki Türk zanaatkârları ayakta tutmaktır. Teşkilatın en önemli unsuru ise dayanışma ve kardeşliktir.
  Ahilik teşkilatı içerisinde yer alan örgütler kendilerine dini ve ahlaki kuralları örnek almışlardır. Bu sayede doğru yoldan şaşmadan ticaret yapmayı amaç edinmişlerdir. Ahiliğin Anadolu’da kurulmasında fütüvvet teşkilatının önemli bir tesiri bulunmaktadır. Fütüvvet, Anadolu’da ortaya çıkmış olan ve temelinde hoşgörü bulunan bir sistemdir. Esnaf ve zanaatkarlar için kurulmuş olan bu teşkilatın bir benzeri olarak Ahilik teşkilatı karşımıza çıkmaktadır.
  KIRŞEHİRLİLERE SÜPRİZ YAPTIK!
  Böylesi bir programda Ahi Evran’ın etkinliğinde yer almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hissiyatı tarif etmek mümkün değil. Ahi Evran deyince bizim aklımıza birlik, beraberlik, bütünlük, cömertlik, mertlik, yiğitlik, ticaret bunların hepsinin iç içe kapsaması geliyor.
  Böylesine geniş içerikli bir programa dahil olmamız bizim için bir onur kaynağı oldu. Ayrıca Kırşehir’de olmak bizim için çok farklı bir anlam ifade ediyor. Bundan 3
  Yıl önce Vali İbrahim Akın ile geçenlerde bir sohbetimiz oldu. Vali bey bize neden bestenizin içerisinde Kırşehir yok demişti. Özellikle onun talebi üzerine Kırşehir’i de ekledik. Bunun da öneminin olmasının sebebiyle Kırşehir’in yeri çok ama çok farklı bir hissiyat. Bizim için Kırşehir’de olmak demek Anadolu’nun merkezinde olmak demektir. Ahilik hareketi yani toplumsal hareketin başladığı bir merkezdeyiz. Hazır böyle bir merkezde buluşmuşken Grup TİLLO olarak diyoruz ki birliğimiz, bütünlüğümüz, muhabbetimiz, sevgimiz, kardeşliğimizin pekişmesi adına biz her zaman buradayız. “
  Bu programda emeği geçen yetkili mercilerimize bize hem böyle güzel ve nezih bir ortam sağladıkları için hem de böylesine kıymetli bir programda bize yer verdikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.
  (HABER: DİDEM CEYLAN)
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On