KIRŞEHİR’E SAĞLIKLI YAŞAM ARACI GELİYOR

10 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
221 defa okundu.
KIRŞEHİR’E SAĞLIKLI YAŞAM ARACI GELİYOR

IMG_3544 (1)           Sağlıklı Yaşam Aracı İçin Kırşehir’in Bir An Önce Yararlanması İçin Vekiller Gerekli Görüşmeleri Yaptı Ve Sonuç Aldı

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı “Sağlıklı Yaşam Aracı” hamlesinden Kırşehir’in bir an önce yararlanması için vekiller gerekli görüşmeleri yaptı ve sonuç aldı.
Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli hastalıklar konusunda halkı bilinçlendirmek, sağlıklı yaşam ile ilgili tanıtım ve eğitimler yapmak amacıyla tasarlanan Sağlıklı Yaşam Aracı’nın Kırşehir’e verilmesi için Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer Tontuş ile görüşen vekiller Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya gelecek aylarda bu araçtan Kırşehir’e bir adet verilmesi konusunda mutabakata vardı.

Kırşehir Sağlıklı Yaşam Aracı’na İlk Sahip Olacak İller Arasında

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya yaptıkları açıklamada;” Sağlık Bakanlığı’mızın Sağlıklı Yaşam Aracı’nı bütün Türkiye’ye dağıtması yönünde bir çalışması mevcut. Ancak şu aşamada 150 adet sağlıklı yaşam aracı belirli sayıdaki illere dağıtılacak. Bu sayının büyük bir kısmı İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere gidecek. Bu araçlardan bir tanesinin Kırşehir’imize gönderilmesi için gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve güzel bir sonuç aldık. Önümüzdeki 2 ay içerisinde    Kırşehir’e  Sağlıklı Yaşam Aracı verilecek

Mobil Sağlık Hizmeti Bu gezici araç Kırşehir’in dört bir yanını gezecek ve iki önemli görevi ifa edecek. Bunların ilki sağlıklı bir yaşam formunun nasıl kazanılacağı ve sürdürülebileceği yönünde bilgilendirme yapmak olacaktır.

İkinci görevi ise araçta bulunun ekranlar vasıtasıyla Sağlık Bakanlığı’nın her türlü proje ve kampanyalarını vatandaşlarımıza anlatılması olacaktır. Şehrimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN