Kırşehir’e Özgü Ürünler İlgi Görüyor

5 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1477 defa okundu.
Kırşehir’e Özgü Ürünler İlgi Görüyor

Kırşehir’e Özgü Hediyelik Eşyalar Yerli ve Yabancı Vatandaşların İlgisini Çekiyor

Kırşehir’e özgü olan Onyx taşı ile yapılan hediyelik süs eşyaları yerli ve yabancı vatandaşların ilgisini çekiyor. Kılıçözü Sanayi sitesinde işlenerek birbirinden farklı çeşidiyle süs eşyası haline getirilen Onyx taşı turistik bölgelere de gönderiliyor. En çok turistik bölgelerde turistlerin ilgi gösterdiğini söyleyen Arıonyx İşyeri sahibi Adnan Arı, ilimizin ilgisinin diğer illere göre çok olmadığının da vurgusunu yaptı.

İşyerlerinde bütün çeşitlerin olduğunu söyleyen Arı, Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasına şunları kaydetti; “Kırşehirliyim. Bu işi 35 yıldır yapıyorum. İlk çıraklığıma sanayide başladım. Daha sonra 88 yılında kendi iş yerimizi kurdum o günden bugüne de kendi iş yerimizi çalıştırıyorum. Kendi isteğimle sanayide başladım ve neden ben bu işi kendim yapmayım dedim ve o gün bugündür bu işle uğraşıyorum. Buradaki ürünlerimiz genelde vazolar, hayvan figürleri, saat çeşitleri, meyve çeşitleri gibi birbirinden farklı ürünlerimiz Sanayi sitesinde imalatı yapılıyor ve teşhir yeri olan mağazamıza getirip satıyoruz. İlgi güzel. Çok detaylı değil ama yinede güzel. Bizim satışlarımız toptan oluyor. Turistik bölgelere satıyoruz. Oralarda ilgi çok ama Kırşehir olarak diğer illere oranla düşük. İş yerimizde bulunan bütün ürün çeşidine ilgi var. Zaten en çok talep olan ürünleri üretip satıyoruz. Fiyatları ise 5 lira ile 1000 lira arasında değişen fiyatlar mevcut. Ürünlerin çeşidine, modeline, boyutuna göre fiyatlar değişiyor” dedi.

ONYX TAŞININ FAYDALARI VE ÖZELLİKLERİ

Oniks taşının bir diğer bilinen adı ise onyx taşıdır. Her ne kadar oniks taşı yazılarak Türkçeleştirilmeye çalışılmışsa da aslında İngilizcedeki onix taşından gelmektedir. oniks taşı özellikleri bakımından en güçlü taşlardan biridir. Oniks taşının özellikleri hakkında bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir; Onix taşının kadın erkek ilişkilerini dengelediği tespit edilmiştir. Evli çiftler arasında uyumluluk sağladığı bilinmektedir. Bağımlılıktan kurtulmaya yardımcı olur. Yani; sigara, alkol vb. her türlü kurtulmak istediğiniz bağımlılıktan kurtarır. Oniks taşının kişideki oto kontrol yeteneğini geliştirdiği tespit edilmiştir. Meditasyon sırasında kişinin içini görmeye yardımcı olur. Zararlı seksüel hırsları zayıflatıcı etkileri tespit edilmiştir. Pozitif düşünmenize yardımcı olur. Stres ve depresyona karşı etkilidir. Kişiye mutluluk ve öz güven verir. onix taşı şans taşı olarak da bilinir. Konsantrasyonu artırır. Negatif enerjiyi ortadan kaldırdığı gibi kişiye pozitif enerji verir. Nazara karşı çok etkili bir taştır. Aşırı gergin kişileri sakinleştirici etkisi vardır. Her türlü kaygılardan kurtarır insanı. Kişinin korkularından kurtulmasına yardımcı olur cesaret verir. Kulaklar için faydalıdır. Tene değmesiyle birlikte etkisini gösterir duyma gücünü yükseltir. oniks taşı mantar hastalıkları ve enfeksiyonlarda kullanılır.

Bu gibi tedavi araçları sadece vesiledir.

 

HABER: FİLİZ İSLİM

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On