KIRŞEHİR’E “KOP” MÜJDESİ

10 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
471 defa okundu.
KIRŞEHİR’E “KOP” MÜJDESİ

thumbnail_kop-2

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Silah Çetinkaya ve Mikail Arslan’ın, uzun süredir üzerinde çalıştığı KOP projesi bakanlar kurulu kararı ile resmileşti.

KIRŞEHİR’E HİZMET İÇİN MİLLET BİZE VEKİLLİK VERDİ

Çetinkaya ve Arslan yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı; Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşurken, yapılan çalışmalar ve istişareler sonucunda Kırşehirimiz bu projeye dahil edilmiştir.

KOP bölgesi içerisine girdiğimizde toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı, ekonomik yapının güçlendirilmesi, altyapının geliştirilmesi ve kentleşme, beşeri ve sosyal yapının güçlendirilmesi, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi gibi önemli yatırımlara destek veriliyor.

KOP’UN KIRŞEHİR’E KAZANDIRDIKLARI

KOP Eylem Planı’nın temel amacı bölgede kapsamlı bir dönüşümü gerçekleştirmektir. Bu çerçevede tarımsal yapıda değişimi ve sürdürülebilirliği sağlayarak; sanayi, ticaret, ulaşım, enerji gibi sektörleri güçlendirmek, eğitim, sağlık, kültür ve diğer sosyal hizmetlere erişilebilirliği artırmak, bölge içi ve bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak, yenilikçi bir yaklaşımla bölgenin rekabet gücünü geliştirmek, bölgenin ekonomik ve sosyal kapasitesini güçlendirmek ve vatandaşlarımızın refah düzeyini yükseltmek temel önceliklerdir. 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Eylem Planı için toplam 9 Milyar 927 Milyon Türk Lirası kaynak tahsisatı yapılmıştır. Kırşehir’in bu proje içinde yer alması bizi oldukça sevindirdi.

Şehrimizin bu projeye girmesinde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan başta olmak üzere bütün bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik en büyük gücümüzdür. Önümüzde ki dönemde bu birlik ve beraberliğimizin neticesi Kırşehir’e daha fazla hizmet ve yatırım olarak dönecektir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN