KIRŞEHİR’E GEZİCİ KÜTÜPHANE TAHSİS EDİLDİ‏

17 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
363 defa okundu.
KIRŞEHİR’E GEZİCİ KÜTÜPHANE TAHSİS EDİLDİ‏

KVF_3260Kırşehir’e Tahsis Edilen Gezici Kütüphane, Vali Necati Şentürk’ün Katıldığı Bir Programla Basına Tanıtıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Kırşehir’e tahsis edilen Gezici Kütüphane, Vali Necati Şentürk’ün katıldığı bir programla basına tanıtıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan ve kütüphane yetkililerinin yer aldığı programda konuşan Vali Necati Şentürk, Gezici Kütüphane ile kitaba ulaşamayan vatandaşlara kitapları ulaştırmanın amaçlandığını söyledi.

Gezici Kütüphanenin tam donanımlı olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bu araç, özellikle köylerimizdeki kütüphane ihtiyacını karşılayacaktır. Araç, yaz boyunca bütün köylerimizi gezecek, üye kaydı yapacak ve üyelere kitap ödünç verecektir.

Bu, çok önemli bir hizmettir. Araçta iki bin adet kitap mevcuttur. Vatandaşlarımız, aracın içinde oturarak rahat rahat kitap okumaları için bölümler var. Ayrıca, gezici kütüphanede yer alan bilgisayar ile gençlerimiz internetten faydalanabilecekler.

Gezici Kütüphanenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere İl Özel İdaremiz ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Gezici Kütüphane, ilimize hayırlı olsun.” dedi.

Program, Vali Necati Şentürk’ün Gezici Kütüphanede inceleme yapması ve yetkililerden araç hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN