KIRŞEHİR’E DÜŞEN 3. ATEŞ

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1257 defa okundu.
KIRŞEHİR’E DÜŞEN 3. ATEŞ

11926429_608177119325412_2739463768152252355_o

Kırşehir Şehit Polis Memuru Feyyaz Yumuşak ve Şehit Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın ardından gelen üçüncü bir şehit haberiyle daha yıkıldı. Iğdır Dilucu sınır kapısındaki pusuda şehit olan 14 polisin arasında Kırşehirli polis memuru Bekir Ferhat Kaya da yer alıyor.

 

Iğdır’daki Dilucu Sınır Kapısı’ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırı düzenlenmişti. PKK’nın yola döşediği yaklaşık 1 tonluk bombayı patlatması sonucu meydana gelen saldırıda 14 polis memuru şehit olmuştu. Iğdır’dan Dilucu Sınır Kapısına görevli polis memurlarını götüren servis aracına yapılan hain saldırıda şehit olan 13 polis memurunun kimlikleri önceki gün açıklanmıştı. Şehitler arasında aslen Akçakentli olan Kırşehirli polis memuru Bekir Ferhat Kaya’nın da olduğu öğrenildi.
Annesi Yerköylü olan Bekir Ferhat Kaya’nın babasının da Kırıkkale’de oturduğu bildirildi. Şehit polis memurunun cenazesinin Kırıkkale’ye getirilerek burada toprağa verileceği öğrenildi.
Iğdır’da hain saldırıda şehit düşen ve kimlikleri belirlenen şehit polislerin isimleri şöyle; Mehmet Parlak, Yelkenci, Fehmi Şahin, Ali Koç, Haluk Varlı, Burak Zor, Yalçın Talık, Yaşar Doğancay, Hasan Eserleri, İbrahim Derindere, Adem Cankurtaran, Bekir Serhat Kaya,
Yaralı polis memurlarının isimleri; Mehmet Ancın, İdris Şahin, Müslüm Dikme, İsmail Ordu

Kırşehir Arena Gazetesi oalrak şehitlerimize rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Aziz Türk Milletine başsağlığı diliyor, yaralı asker ve polislerimize acil şifalar temenni ediyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN