Kırşehir’e Bir Müjde Daha

28 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
319 defa okundu.
Kırşehir’e Bir Müjde Daha

1463Kırşehir IPARD Programında 39 İlin İçinde Yer Alıyor

Kırşehir kırsalda yaşayan çiftçilerin desteklenmesi, daha modern ve gelişmiş teknolojik yenilikleri kapsayan IPARD programında 39 ilin arasında yer aldı.

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Aslan’ın açıklamalarına göre nüfusun büyük çoğunluğunun geçimini tarımdan kazandığı Kırşehir’in gelişmesinde ve kırsalda yaşamakta olan çiftçilerin, destekler ile daha modern ve gelişmiş teknolojiyi kullanarak yaşam standartlarını arttırmasına vesile olacak IPARD’ programı Kırşehir’de kapsamakta.
Tarım sektörünün sürdürülebilir modernizasyonuna katkı sağlayan, gıda güvenliği, hayvan sağlığı, bitki sağlığı ve çevre ile ilgili Avrupa Birliği standartlarına uyumu teşvik eden, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunan IPARD programı hedefleri kapsamında, Kırşehir’de modernizasyon ve teknoloji  kullanımı arttırılarak birim alandan az girdi ile daha yüksek verim sağlanması ve kullanılmayan veya kullanıma elverişli olmayan tarım arazileri elverişli hale getirilerek ve tarımsal üretimi arttırmak hedeflenmekte.
NELER DEĞİŞECEK?
IPARD kapsamında olan desteklemelerle TARIMDAL EKONOMİK YATIRIMLARDAN DAHA KAPSAMLI OLUP, ilimiz çiftçisi için daha geniş bir yelpazede projelerini  uygulamalarına ve hayata geçirmelerine olanak sağlanmasıyla birlikte çiftçiler, gerektiğinde traktörünü, alet ekipmanlarını desteklenmelerle yenileme imkan bulmasının yanı sıra programla birlikte daha modern  bir tarıma hızlı bir geçiş sağlanacaktır.
IPARD kapsamında şehirde iş bulamayan genç girişimciler, yüksek miktarlı desteklerden faydalanacak, köylerinde kendi geçimlerini modern bir şekilde ve yüksek kar oranları ile kazanacakları açıklandı.
Türkiye pazarında hayvancılık alanında kendine yer bulmaya çalışan Kırşehir’de IPARD destekleri ile daha modern mandıralar yaygınlaşacak ve bu tesislerden elde edilecek kâr oranlarında artış sağlanması da ayrıca hedefler arasında olduğu belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN