KIRŞEHİR’E 4 BİN KİŞİLİK KAPALI CEZAEVİ

2 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
598 defa okundu.
KIRŞEHİR’E 4 BİN KİŞİLİK KAPALI CEZAEVİ

mikail-arslanson1-copyKırşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nin Şehir İçinde Kalması Ve Özellikle Ahi Evran Üniversitesi’nin Hemen Karşısında Bulunması Nedeniyle Şehir Dışına Kaldırılması İçin Çalışmalar Başlatıldığı Dile Getirilmişti.

Geçtiğimiz pazar günü Genel Yayın Yönetmenimiz Sait Yanık’ın Mikail Arslan ile görüşmesinde gerçekleşen konuşmada  Bağbaşı Mahallesi’nde yaklaşık 72 bin m2 alan üzerine yaptırılan ve 21 Aralık 1982 tarihinde hizmete açılan Kırşehir E Tipi kapalı Cezaevi’nin şehir içinde kalması ve özellikle Ahi Evran Üniversitesi’nin hemen karşısında bulunması nedeniyle şehir dışına kaldırılması için çalışmalar başlatıldığı dile getirilmişti. Ak Parti Kırşehir Milletvekili Arslan, hafta sonunda Kırşehir’e geldi ve cezaevi yapılabilecek arazileri gezdi.
Şehre 3 kilometre mesafede mahalle içinde kalan Kırşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun şehir dışına kaldırılması için girişimlerini sürdüren ve geçen hafta Milletvekili Salih Çetinkaya ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile birlikte Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı makamında ziyaret eden Milletvekili Mikail Arslan, yeni yapılacak cezaevinin 4 bin kişilik olabileceğini belirtti.
Çalışanlarıyla birlikte 4 bin kişilik olması planlanan cezaevinin bugünkü yerinin şehir dışına kaldırılmasının zorunlu hale geldiğini ifade eden Milletvekili Mikail Arslan, bir kampus içine erkek ve bayan iki ayrı cezaevi ve cezaevi içinde sosyal tesisler, idari bina, spor alanları ve satış alanı olacağını söyledi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la yaptıkları görüşmede bugünkü cezaevinin arsasını TOKİ’ye bırakarak, yeni cezaevini de TOKİ’ye yaptırmayı planladıklarını belirten Milletvekili Mikail Arslan, bunun için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN