KIRŞEHİR’E 150 BİN TL’YE KANSER TARAMA ARACI TEMİN EDİLDİ

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
371 defa okundu.
KIRŞEHİR’E 150 BİN TL’YE KANSER TARAMA ARACI TEMİN EDİLDİ

kanser-tarama-araci-bulanikta-IHA-20130711AW000388-1-tVali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, kadınların meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, kadınların meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen toplantıya katıldı.Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıda Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı eşi Yaylagül Bulut, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri ile bayanlar yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, ülkemizde kadınlarda en sık görülen meme kanserinin erken teşhis edilmesinin, hastanın yaşama şansını artırdığını belirtti. Her sekiz kadından birinin kansere yakalanma riskinin olduğunu belirten Sevim Şentürk, “Kanserden korunmada, başta sigara ve alkol olmak üzere, kanser yapıcı çevresel etkenlerden uzak durulmalıdır.
      Bunun dışında düzenli spor yapmak, doğal gıdalarla beslenmek ve tarama programlarına katılmak hem kanser sıklığını azaltır hem de yaşam kalitesini yükseltir. Kanser, tüm doku ve organları tutan bir hastalık olması nedeniyle, erken tanısı da ancak kontrollerle mümkün olmaktadır.
      Ulusal toplum tabanlı Meme Kanseri Taramaları, Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesindeki Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) tarafından yürütülmektedir”
 ifadelerine yer verdi..Erken teşhis amacıyla Kırşehir Valiliği tarafından 150 bin TL’ye, Kanser Tarama Aracı olarak dizayn edilmek üzere araç satın alınarak Halk Sağlığı Müdürlüğüne teslim edildiğini belirten Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, meme kanseri taramasına katılan kadınlara çeşitli hediyeler verdi. Halk Sağılığı Müdürü Bekir Demirbaş’ın da yaptığı bilgilendirmenin ardından program son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN