Kırşehir’deTahir Elçi’nin Ölümü  Protesto Edildi

7 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.
Kırşehir’deTahir Elçi’nin Ölümü  Protesto Edildi

tahir-elci-nin-oldurulmesi-kirsehir-de-protes-7943023_x_o

Kırşehir’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, Baro Başkanı Tahir Elçi için anma eylemi düzenledi

Kırşehir’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, Diyarbakır‘daki terör saldırısında ölen Baro Başkanı Tahir Elçi için anma eylemi düzenledi. Geniş güvenlik önleminin alındığı eyleme STK’lar da destek verdi.
Lise Caddesi, HDP il başkanlığı binası önünde toplanan partililer, ellerinde ‘ Tahir Elçi ölümsüzdür’, ‘Şehid Namırın’, ‘Katlettiler’ yazılı dövizler taşıdı. Grup, ‘Em te jibı nakın’, ‘Seni Unutmayacağız’ pankartlarıyla sloganlar atarak Eski Müftülük Caddesi’ne, ardından da Kırşehir Cacabey Meydanı’na geldi.
HDP İl Eş Başkanı Demet Resuloğlu, burada grup adına yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin amaçlarına ulaşamayacağını dile getirdi.

Yapılan açıklamada, Tahir Elçi‘nin şahsında hukuk ve adalet mücadelesinin hedef alındığı belirtilerek, “Tahir Elçi, AKP iktidarı tarafından, onların medyası aracılığıyla hedef ilan edilen bir kişi oldu ve hakkında linç kampanyası yürütüldü. Sarayın ve iktidarın oyuncağı haline gelmiş olan kimi yargı mensupları, Elçi’yi gözaltına alıp tutuklamaya çalıştılar ve bundan hukuk adına zerre kadar utanç duymadılar. Elçi’nin fikirleri ve mücadelesi ile baş edemeyen insanlık düşmanları onu öldürerek susturmayı seçtiler. Bu alçakça saldırının sorumluları ve bunların bağlantıları acilen ortaya çıkartılmalıdır. Bu saldırıların önüne geçilmesi için tüm sivil toplum örgütlerinin seslerini yükseltmeye ve tepki vermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Basın açıklaması sonrası partililer olaysız bir şekilde Cacabey Meydanı’ndan ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On