KIRŞEHİR’DEN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE 7 TIR YARDIM

4 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
KIRŞEHİR’DEN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE 7 TIR YARDIM

5445Kırşehir Valiliği Tarafından Başlatılan Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyasında 7 TIR’lık İlk Yardım Malzemesi Yola Çıktı.

Kırşehir Valiliği tarafından 8 Ocak tarihinde Bayır-Bucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasında ilk kafile yola çıktı. Kırşehir Valiliği önünde kampanyaya katılanların da destek verdiği 7 TIR’lık ilk yardım malzemesi yola çıkarken Vali Necati Şentürk, açılan yardım kampanyasına destek veren Kırşehirlilere teşekkür etti.
Yardım TIR’larının Bayır-Bucak Türkmenlerine gönderimi öncesinde Hoca Ahmet Yesevi İmamı tarafından Kur’an Tilaveti okunurken, Polis Eğitim Merkezi öğrencilerinin başlatılan yardım kampanyasına harçlıklarının tamamını vererek destek verdiğini söyledi. Vali Şentürk, “Yardım kampanyasında öğrencilerimizden 1 Türk Lirası talep ettik. Maksat onlar da kardeşlerinin yaşadıklarını hissetsinler görsünler yine bir grup var ki POMEM öğrencileri aldıkları harçlığın tamamını bağışladılar. POMEM öğrencilerinden 14 bin lira yardım geldi. Onlar da ağabeyleri gibi Güneydoğu da tarih yazacaklar, onlarında kılıçları keskin olsun. Onların namluları isabetli olsun, hedefini bulsun inşallah, Allah onları muhafaza etsin. Allah Türk Milletini milletimizi korusun. Devletimize milletimize zeval vermesin, ve bu PKK belasını da Kahr ismi ile Allah perişan etsin inşallah bu vesile ile herkese teşekkür ederim” dedi.
“TÜRKMEN DAĞINDA ANLATILDIĞI GİBİ KÖTÜ DURUM YOK”
Vali Şentürk, Türkmen Cephesi Komutanının yaşadıklarını anlattığını ve medyada anlatıldığı kadar kötü durumda olmadıklarını ise şöyle anlattı:
“Geldiler görüştük, Türkmen cephesi komutanlarından Ahmet Arnavut, yukarıda Allah oldukça, önümüzde Kabe oldukça, arkamızda Türk Milleti oldukça hiçbir şeyden korkumuz yoktur. Zafer inşallah İslam’ındır diyordu. Şimdi diyoruz ki arkanızda Türk Milleti var.”
Kırşehir’de başlatılan kampanya sonrasında 7 TIR hareket ederken, kampanyanın başladığı ilk dönemde de 4 TIR yardım gönderilmişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN