KIRŞEHİR’DEKİ MÜLTECİLERİN DRAMI BİTMİYOR!

20 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
443 defa okundu.
KIRŞEHİR’DEKİ MÜLTECİLERİN DRAMI BİTMİYOR!

Afganistan’da ki Savaş Nedeniyle 4 Yıl Önce İlimize Gelen Eşinin Yaşlı Olması Nedeniyle Çalışmak Zorunda kalan 55 Yaşında ki Afganlı Ziyva,

“İhtiyacım Olmasa Bu Soğukta Burada Oturur Muyum?”

Afganistan’dan 4 yıl önce ilimize gelen, cadde ve sokaklarda soğuk havaya aldırış etmeden yere oturarak vatandaşların kilosunu ölçtüğü tartısıyla ekmek mücadelesi veren Afganlı Ziyva, “akrabalarının bir kısmını Afganistan’da yaşanan savaşta kaybettiğini söylüyor”. Çocuklarının en büyüğü 11 yaşında olan ve eşi yaşlı olması nedeniyle çalışamadığı için kendisinin çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Ziyva, “ihtiyacım olmasa bu soğukta burada oturur muyum?” diyerek vicdanları sızlatıyor.

55 YAŞINDA GEÇİM MÜCADELESİ VERİYOR

Beni dilenci olarak görüyorlar diyen Ziyva, “Afganistan’dan buraya geleli 4 sene oldu. Eşim yaşlı olduğu için evde duruyor, çalışamıyor. 4 çocuğum var. Hepsi de yanımda. En büyük çocuğum 11 yaşında. Okula gidiyorlar. Bende 55 yaşındayım. Çocuklarım yaşları küçük olduğu için çalışmıyor, eşim zaten durumu belli, bende nerede olursa oturuyorum, tartılmak isteyenleri tartıp para kazanıyorum. Bazen beni dilenci olarak görüyorlar ama ben tartılmak isteyenleri tartıyorum. Sabah saatlerinde geliyorum akşama kadar duruyorum. Çok soğuk oluyor, çok fazla dayanamıyorum ama dayanmak zorundayım”

“NE KADAR KAZANIRSAM, ONUNLA GEÇİNİYORUZ”

 “AKRABALARIMI İSE SAVAŞTA KAYBETTİM.”

Afganistan’da ki savaşta akrabalarını kaybettiğini söyleyen Ziyva, “Elektrik, kira, su faturası, çocukların ihtiyaçları derken mecburen bu soğukta oturuyorum, ihtiyacım olmasa bu havada burada ne işim olur. Gelir yok ben burada ne kadar kazanırsam, onunla geçiniyoruz. Afganistan’da savaş nedeniyle akrabalarımızla birlikte buraya geldik. Onların bir kısmı Aksaray’da bir kısmı Ortaköy’de, bizde buraya geldik. Uzaktan akrabalarımı ise savaşta kaybettim. Biz de burada geçim mücadelesi veriyoruz”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On