Kırşehir’deki Minikler Alis İle Buluştu

7 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
915 defa okundu.
Kırşehir’deki Minikler Alis İle Buluştu

Kırşehir’deki Minikler Alis İle Buluştu

TRT Çocuk ekranlarında ve daha pek çok televizyon çocuk programında izlenen “Alis Harikalar Diyarında” Müzikli-Danslı Çocuk Oyunu Tiyatrosu Kırşehir’deki miniklerle buluştu.

ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINA FARKLI BİR PENCEREDEN BAKILDI

“Alis Harikalar Diyarında” Müzikli-Danslı Çocuk Oyunu Tiyatrosu, önceki gün Kırşehir İl Kültür ve Turizm Kültür Merkezi’nde minik seyircisiyle gün boyu bir araya geldi.

Dört seanstan oluşan tiyatronun gündüz seansları da akşam seansları da büyük bir keyifle devam etti. Hem eğitici hem de öğretici davranış şekilleri ve şarkılarla miniklerin keyifli dakikalar geçirmelerini sağladılar.

“Tiyatrosuz olmaz, mutlaka her tiyatroya gitmem gerekiyor” diyen Hüsnü Mustafa Özyiğen 2. sınıf öğrencilerinden Zeynep Ravza Ceylan ise tiyatro ile ilgili şu konuşmayı gerçekleştirdi; “Ben de buradaki birçok arkadaşım gibi okuldan çıktım eve gittim ve koşturarak geldim. Bu tür etkinlikleri kaçırmak istemiyorum. Bana çok şey öğretiyor. Hayal gücüme iyi geliyor. Ben de ilerde tiyatro eğitimi almak istiyorum. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seviyorum.”

Minik izleyicilerden Hayrunisa Yağmur,ise tiyatro sonrası gazetemiz muhabirine duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti; “Okuldan çıktım eve gittim ve büyük bir heyecan ile buraya geldim. Çünkü tiyatroyu çok seviyorum. Kitabını okumuştum ama bugün buraya gelip bu tiyatroyu izlemekten büyük keyif aldım. Tiyatro bizim gelişimimiz ve hayal gücümüzün gelişmesinde büyük rolü var. Bugün burada kitapta gözümde canlandırdığım karakterler Alis, Beyaz Tavşan, Kırmızı Kraliçe ve şapkacının canlı halini izlemekten mutluyum. İnşallah Kırşehir’de bu tür etkinlikler devam eder.”

“Alis Harikalar Diyarında” çocuk müzikali tiyatro oyunu miniklerin oyuncularla mutluluk fotoğrafı çektirmesi ile son buldu. (Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com