KIRŞEHİR’DE YATIRIM ATAĞI

6 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
307 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE YATIRIM ATAĞI

KIR?EH?R?DE YATIRIM ATA?IKırşehir’de Yabancı Yatırımcıların Da Katılımları İle Yatırım Atağı Projesi Başladı.

Kırşehir Valiliği’nde AK Parti milletvekillerinin de katılımları ile yerli ve yabancı iş adamları Kırşehir’e yatırım noktasında bilgilendirildi.
İş adamlarını makamında ağırlayan ve Kırşehir hakkında bilgi veren Vali Necati Şentürk, “Kırşehir’e gelen yatırımcıları imkanlarımız ölçüsünde yardımcı olacak ve yatırımcılardan ciddi oranda yatırımlar bekliyoruz. İşbirliği yapılacak alanların başında yenilenebilir enerji alanları var” dedi.
Kırşehir’de üretilebilecek enerji alanları ve yatırım noktasında neler yapılabileceğini ise şöyle anlattı: “Rüzgar enerjisi, organik tarım, malya çiftliğinde tarım uygulamaları yapılabilir. Burada arazi düz ve güneş enerjisinden enerji üretimi yapılabilir. Hayvancılık potansiyeli yüksek ve 150 bin baş büyükbaş hayvan üretimi var. Türkiye’ye 300 bin dana giriyorsa 60 bini Kırşehir’e geliyor. Yenilenebilir enerji Körpınar bölgesinde uygulanarak gübre biyogaz tesisi kullanarak enerji üretimi yapılabilir. Bu enerjiyi devlet satın alıyor. Biyogaz yatırımı ile başka firmalar da ilgileniyor. Bir üretici 10 bin büyükbaş hayvan üretimi yapıyor. Bu bölge biyogaz için müsait bir ortam. Hayvancılık havzası bu bölgede oluşturulabilir. Sözleşmeli besi ve yem üretimi yapılabilir. 5 yıldızlı otel yatırımları yapılabilir. Güvenli bir şehir Kırşehir. Madencilik çalışması yapılabilir. Tarih ve kültür turizmi yönüyle Kırşehir tam anlamıyla bir medeniyet şehri. İşbirliği yapılacak çok alan var ve buna hazırız. Kaman cevizi çok önemli. Hem aroması hem de kimyası çok iyi. Ceviz havzası oluşturulabilir. Hirfanlı’da tatil köyü oluşturulabilir. Jeotermal yatırım yapılabilir. Yeraltı kaynaklarının çıkarılması ve kullanımı konusunda işbirliği yapabiliriz. Seracılık Mucur’da yapılabilir. Turizm yönüyle de Kapadokya’nın girişindeyiz. 3 yeraltı şehri var. Kaman’da Japonların kazısı devam ediyor.”
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ: “YATIRIM ÖNCELİĞİ KIRŞEHİR OLMALI”
İş adamlarının slayt eşliğinde bilgilendirildiği toplantı sonunda Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya değerlendirme raporunu sundu. Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, “Toplantıya yerli ve yabancı iş adamları katıldı. Bu Kırşehir için bir ilk, Kırşehir potansiyeli olan ve çok geniş arazileri bulunan Anadolu bölgesinin en önemli illerinden bir tanesi. Dünyanın dört bir yanından yatırımcıları bir araya getirerek Kırşehir bölgesinin geniş ve bereketli coğrafyasından faydalanılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Kırşehir’de hayvancılık, jeotermal, organik tarım, turizm, yenilenebilir enerji, biyogaz, termal seracılık, termal otel, madencilik, ceviz üretimi ve bir çok alanda yatırım yapılabilir bu avantajlı coğrafyayı doğru yerde doğru kişilere anlatıp Kırşehir’in genelini kapsayan yatırım alanlarını ortaya çıkarıyoruz. Bu yapılan toplantı tarihi bir nitelik taşıyor. Belki de sıçrama noktası bugün yaşanıyor. İnşallah toplantıların devamı gelecek ve yatırımların da devamı gelecektir” dediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN