KIRŞEHİR’DE TÜRKMEN ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

2 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
388 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE TÜRKMEN ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

13312733_1716118982009219_924577991599923210_nKırşehir Türkmen Etkinliği 4 Haziran’da Kırşehir’de Başlayacağı Bildirdi

Kırşehirliler Vakfı ile Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun katkılarıyla düzenlenecek olan Kırşehir Türkmen etkinliği 4 Haziran’da Kırşehir’de başlayacağı bildirdi. Kırşehir’de bir ilk olma özelliği taşıyan programda Kırşehir’in adına yakışır olması için gerekli çalışmalar son sürat devam edildiği belirlendi.
KIRŞEHİR ADINA YARAŞIR OLMASINA GAYRET GÖSTERECEĞİZ
Başbakanlık Tanıtma Fonu ile birlikte Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte düzenleyeceği “Kırşehir Türkmen Etkinlikleri” 4 Haziran’da Kırşehir’de gerçekleştirileceği belirtildi. Kırşehirliler Vakfı Başkan Bekir Onan, Başkanvekili Zeki Yürekli, Başkan Yardımcısı Tuncay Tekay, Zülfikar Altay ve Coşkun Aşkun’dan oluşan heyet, düzenlenecek etkinlik hakkında bilgi verdi. 4 Haziran’da yapılacak olan Kırşehir Türkmen Etkinliklerine tüm Kırşehirlilerin davetli olduğunu belirten Başkan Onan, ilk kez düzenlenecek etkinliklerin, Kırşehir adına yaraşır olmasına gayret göstereceklerini söyledi.
GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ
Başkan Bekir Onan’ın Türkmen etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada “Geleneksel hale getirilmek istenen Kırşehir Türkmen Etkinlikleri, 4 Haziran günü saat 10.00’da Valilik Önünde buluşma ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Etkinliklerin gerçekleştireceği Kent Park’taki program Mehteran Gösterisi ile start alacak.

Saat 12.00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak programda konuşmalar yapılacak. Saat 14.00–18.00 arası Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğu, Yerel Sanat ve Gösteri Grupları, Anadolu Halk Aşıkları Dinletisi, Abdullar Topluluğu, Yerel Sanatçılar Konseri, Türkmen Atlı Okçuluk Gösterisi ve Türkmen Güreş Ekibinin gösterileri gerçekleştirilecek” diyerek etkinlik hakkında bilgiler verildi.
İSMAİL ALTUNSARAY SAHNE ALACAK
Kırşehir Türkmen Etkinlikleri, saat 18.00-19.00 arasında Kültür Bakanlığı Sanatçılarının Halk Müziği Konseri ile devam edeceği öğrenildi. Türkmen Gösteri Grubu’nun etkinliğini saat 20.30-22.00 arasında Biz Türkiye’yiz adlı müzik, tiyatro ve sahne gösterici takip edeceği bildirildi. Saat 22.00’de başlayacak İsmail Altunsaray’ın konserinin sonunda havai fişek gösterisi gerçekleştirileceği belirlendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN