Kırşehir’de Tanıtım Toplantısı

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
251 defa okundu.

tanap

“TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları” Kapsamında Proje Karşılığı Hibe Destek Programı Planlamakta Olduğu Belirtildi

 

 

İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemine İlişkin Hükümetlerarası Anlaşma” hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada: “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti arsında 26 Haziran 2012 tarihinde imzalanan “Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemine İlişkin Hükümetlerarası Anlaşma” 02.01.2013 tarihli ve 6375 Sayılı Kanun ile uygun bulunmuş. 19 Mart 2013 tarihli Remi Gazete ’de yayımlanmış ve 08.04.2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Ülkemizde 20 ilden geçmesi planlanan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) güzergah üzerindeki yerel nüfus için sürdürülebilir kalkınma yaratmak ve yaşam kalitesinin gelişimine destek vermek amacıyla “TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları” kapsamında proje karşılığı hibe destek programı planlamaktadır.

Bu kapsamda İlimizde program tanıtım toplantısı, 7 Mart 2017 Salı günü 10:00-16:00 saatleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda yapılacaktır,

Toplantıya Kaymakamlıklar, Belediyeler, Yerel Yönetimler, Kamu Kurumları, Köy ve Mahalle Muhtarları, Çevresel ve Sosyal Faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteden Akademisyenler, Meslek Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Yerel Basın Temsilcileri katılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN