KIRŞEHİR’DE SU SORUNUNA AÇIKLAMA GELDİ

19 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
485 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE SU SORUNUNA AÇIKLAMA GELDİ

kirsehir_halki_tarih_oncesine_dondukbaskan_bahceciye_hakkimimiz_helal_etmiyoruz_h6707_11afb

Kırşehir Belediyesi geçtiğimiz cuma günü yaşanan su kesintisi ile ilgili vatandaşlara açıklamalarda bulundu.

 

Kırşehir Belediye Başkanlığı geçtiğimiz cuma günü yaşanan ve vatandaşı çileye boğan 30 saatlik su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı. Kırşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Ankara-Kayseri Karayolu Müftülük Kuran Kursu civarından giden ana isale hattındaki büyük bir arıza nedeniyle 17 Eylül Perşembe günü saat 10.00’dan itibaren 23 km uzunluğundaki Ana İsale hattı ve depolar arızanın yapılabilmesi amacıyla boşaltılmış ve yaklaşık 30 saat süre ile şehrimizin bazı bölgelerinde su kesintisi yaşanmıştır. Yaşanan su kesintilerinin sosyal medya ve diğer yayın organlarındaki yansımalarından farklı algılamalara yol açtığı anlaşılmış olup, bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.
Şehre su taşıyan ana isale hattının 1980’li yıllarda yapılmış ve ekonomik ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklanan bu arızadan: Yenice, Kayabaşı, Ahi Evran, Nasuhdede, Çukurçayır , Medrese ve Kuşdilli Mahallelerinin bir kısmında su kesintisi yaşanmıştır. Borunun şehre su taşıyan 350 ve 500 lük borular olması nedeniyle çalışmalar kısa sürede bitirilememiş ve çalışmaların neticelenmesi gece yarısını bulmuştur. Netice itibari ile su kesintileri tamamen teknik gerekliliklerden kaynaklanmıştır. Su yaşamsal bir ihtiyaçtır. Bu çağda su veremediğimiz zaman vatandaşımızın eleştirileri oluyor. Bunda da vatandaşlarımız son derece hakladır. Şuan kısmı küçük arızalar dışında şehrimizde su kesintisi bulunmamaktadır.
Belediyemiz tarafından 2009 yılından beri yapılan çalışmalarla; Ana İsale Hattı ve İçme Suyu Şebeke hattı yenilenmesi projesi kapsamında Dünya Bankası ve DSİ ile 20 Milyon Euro kredi anlaşması yapılmıştır. İnşaatı devam eden Ana İsale Hattı ve İçme Suyu Şebeke hattı yenilenmesi projesi tamamlandığında; Ana İsale hattı ve depolar yenilenmiş olacak, sık sık yaşanan arızalar sona erecek, asbestli borular, polietilen borular ile değiştirilecek, şehrimiz bu tür mağduriyetleri yaşamayacaktır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN