KIRŞEHİR’DE STK’LARDAN ORTAK DEKLARASON

20 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
270 defa okundu.

KIRŞEHİR’DE DEMOKRASİ NÖBETİNİN 5. GÜNÜNDE BİR ARAYA GELEN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI (STK) ORTAK DEKLARASYON AÇIKLADI. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de demokrasi nöbetinin 5. gününde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ortak deklarasyon açıkladı.
Cacabey Meydanında demokrasi nöbetinin 5. Gününde toplanan kalabalığa hitap eden Sivil Toplum Kuruluşları Temislcileri, yapılan konuşmaların ardından ortak deklarasyon açıkladı.
Gazetecilerle bir araya gelen STK Temsilcileri açıkladıkları ortak deklarasyonda, birlik ve bütünlük içerisinde hainlerin istedikleri emele ulaşamayacakları mesajını verdi.
Yapılan açıklamada Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hainler için devlet geleneğinin uygulanması gerektiğini ve ‘Millete Baş Kaldıranın Başının Kesilmeli’ gerektiğini söyledi.
“Ülkenin En Büyük Sorunu Siyasi Ayrışmaydı”
Ülkenin 15 Temmuzdan bu yana olağan üstü bir dönemden geçtiğini anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Halkın darbe karşısında kenetlenmesi en büyük korkuları oldu. Kırşehir’de silah atılmadı.
Garnizon Komutanı darbe girişiminin ilk gününde Valiliğe giderek bağlılıklarını bildirdi. Bu süreçte şehitlik mertebesine ulaşan her vatandaş şehitlik mertebesine hiçbir çıkarı olmadan ulaştı.15 Temmuz Türkiye için sağcısı-solcusu ile bir araya geleceğinin ve Türkiye’nin kenetleneceğinin bir göstergesidir.
İnsanların birbirlerine siyasi görüşlerinden dolayı ters bakması ayrışması sürecide görüldü ki 15 Temmuz tarihi itibari ile son buldu. Bu birlikteliği hep birlikte daima göstererek devletin içerisinde olan bu hainlerin geçişine dur demeliyiz. Kendi uçağımızla TBMM’ni vurdular. Bu hainlere en sert ve en ağır şekilde mücadele edilmesi gerekir.
Devlet geleneğimizde devlete baş kaldırmanın bedeli başın kesilmesidir. Amerika’da, Rusya’da, Almanya’da her bölgede idam cezası var. Vatana ihanetin sonucu kesinlikle idam olmalı. Sivil iradenin yamayacağı hiçbir şey yoktur. Terör ve vatana ihanet konusunda mutlaka siyasi oluşumların birlikte hareket etmesi gerekmektedir.”dedi.
Eğitim-Sağlık, Kalkınma alanında hep birlikte olunması gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Bahçeci, “Hepimiz aslında aynı şeyleri görüyor ve söylüyoruz. Karşılıklı olarak muhalefet ve iktidar partisi güç birliği yaparsa aşamayacağımız hiçbir şey yoktur.” İfadelerini kullandı.
CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin: “Türkiye, Çakallara Meydan Bırakacak Anlayışta olan bir devlet değildir”
Ortak açıklanan deklarasyonda darbe girişimini önleyenin basın olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, “Cumhurbaşkanının bağlantı yaptığı kanal sonrasında halk sokağa inmiş ve darbe girişimi önlenmiştir. Hukuk sağlam zeminlere oturursa hiç kimse bu tür girişimler içerisinde olamaz. Senin, benim adamım anlayışını bırakarak çalışmalar yapmalı ve devletin geleceği her alanda sağlamlaştırılmalı.”ifadelerini kullandı.
Darbeyi hainlerin halka karşı değil ama halkın darbeci hainlere karşı darbe yaptığını belirten AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ise, 15 Temmuz gecesi basın, iktidar ve muhalefetle halkın teyakkuza geçerek darbe girişimini püskürttüğünü söyledi.
Özel bir kafe restoranda gerçekleşen deklarasyona Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selehattin Ekicioğlu,Baro Başkanı Mehtap Tuzcu Karaburçak, MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan, Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık ile birlikte 40 STK Temsilcisi katıldı.
MHP İl Başkanı Arif Ekici ise programa yoğunluğu nedeni ile katılamadığı belirtip açıklanan deklarasyona tam destek verdiğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN